Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

„Satiec savu meistaru!” Bauskā


„Satiec savu meistaru!” Bauskā2014.04.05 Komentāri (0) „Satiec savu meistaru!” Bauskā

No 2014. gada 4. līdz 6. aprīlim vairāk kā 100 vietās visā Latvijā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums „Satiec savu meistaru!”. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par vērtīgāko, kas mums ir – cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Pasākuma forma ir brīva. Meistari aicināti rīkot meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus u.tml.

 
„Satiec savu meistaru!” ietvaros interesenti varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem un zināšanas, kas saistītas ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem. Meistaru varēs satikt Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās.

Projekts ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Aizvadītajos gados „Satiec savu meistaru!” apmeklējuši vairāk kā 10 tūkstoši dažādu paaudžu interesentu, pasākums sabiedrībā kļuvis par gaidītu notikumu.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas