Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”


Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”2018.03.19 Komentāri (0) Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”

Turpinot pagājušajā gadā uzsākto tradīciju, 19. martā biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Iecavas novadu jau  otro reizi izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, jauniešiem un par dzīvi mākslā. Pieteikšanās līdz 30. aprīlim, taču laureātu paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā Iecavas kultūras nama lielajā zālē 1.jūnijā.

“Latvijas vērtība ir cilvēki un viņu padarītie darbi, par kuriem ir jārunā, jācildina tie un jāpalīdz parādīties. Šis ir laiks, kad savu spēku un varēšanu apzināties ir ļoti svarīgi. Ik katram no mums apkārt ir šādi cilvēki, kuru stāstiem un darbiem mēs vēlamies palīdzēt parādīties, jo Zemgale var lepoties ar tās iedzīvotājiem un tās spēku,” stāsta biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” konkursa organizatoru komanda.

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt personības no Zemgales novada, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem, kā arī atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatnībai, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām.

Organizatori aicina pieteikties un pieteikumus stāstu formātā iesūtīt no 19.marta līdz 30.aprīlim. Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas konkrētajā nozarē, iedvesmo un iesaista citus.

Stāstus izskatīs īpaša žūrija, kuras sastāvā būs fonda “Viegli” un Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji, autoritātes zinātnes, kultūras un izglītības jomā, pašvaldību pārstāvji, kas pieņems sarežģīto lēmumu, kurus piecus Zemgales novadniekus šogad godināt ceremonijā.

Apbalvošanas ceremonija notiks 1. jūnijā Iecavas kultūras nama lielajā zālē. Tajā tiks godināti pieci Zemgales novada laureāti. Ceremonijā piedalīsies visu stāstu varoņi, fonda “Viegli”, Imanta Ziedoņa muzeja, pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji, viesi un draugi, kas godinās un leposies ar šī gada novada laureātiem.

Stāstus par novadniekiem iespēja iesūtīt piecās nominācijās:

Apbalvojums zinātnē “Zemgales Taureņu uzbrukums”

Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību, zinātni, inovāciju izstrādi un to ieviešanu.

Apbalvojums novadpētniecībā “Zemgales Kedas”

Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību.

Apbalvojums tautsaimniecībā “Zemgales Zemi es mācos”

Tautsaimniecības nominācijā apbalvojums godinās cilvēku, kurš:

  • veic videi draudzīgu saimniekošanu;
  • attīsta tradicionālu vai inovatīvu biznesu;
  • izkopj vidi un Latvijas ainavu.

Apbalvojums bērniem un jauniešiem “Zemgales Rabarbers”

Nominācijā apbalvojums tiks jaunietim vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

Apbalvojums nominācijā dzīve mākslā “Zemgales Bize”

Nominācijā par dzīvi mākslā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aizrautīgi darbojas kādā no mākslas jomām, iesaistot un iedvesmojot citus.

Pieteikumus stāstu formātā iesūtīt līdz šī gada 30. aprīlim uz e-pastu zemgaleslaiksziedonim@gmail.com vai uz adresi Akmeņu iela 1, Jelgava, LV-3004, ar norādi “Zemgales Laiks Ziedonim”.

Pieteikumā obligāti norādīt pretendeta vārdu, uzvārdu, nodarbošanos, nomināciju un kontaktus, kā arī iesūtītāja kontaktinformāciju.

Bieži vien cilvēki aizmirst, ka viņu ikdienas darbs ir ļoti vērtīgs, iedvesmojošs un vajadzīgs, tāpēc mēs aicinām līdzcilvēkus, ģimenes, kaimiņus un citus palīdzēt šiem cilvēkiem un viņu darbiem parādīties!

Papildus informācijai:

Elizabete Pavlovska

Biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” vadītāja

Tālr. 26295530, e-pasts: elizabete-pavlovska@inbox.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas