Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sākoties pavasarim, atceries par velodrošību!


Sākoties pavasarim, atceries par velodrošību!2021.04.01 Komentāri (0) Sākoties pavasarim, atceries par velodrošību!

Gan pilsētās, gan ārpus tām riteņbraucēju aktivitāte ar katru dienu palielinās, jo šī brīža laikapstākļi ir atbilstoši un labvēlīgi velosezonai. Tādēļ Valsts policija aicina ne tikai autobraucējus un gājējus būt vērīgiem, bet arī pašus velosipēdistus būt uzmanīgiem un parūpēties par savu un apkārtējo drošību, piedaloties ceļu satiksmē.

Piedaloties satiksmē ar velosipēdu, ir jāparūpējas par savu drošību:

  • galvā jābūt uzliktai ķiverei;
  • jāaprīko velosipēds ar gaismu atstarojošiem elementiem.

Diennakts tumšajā laikā: – mugurā jābūt gaismu atstarojošai vestei vai apģērbam ar labi redzamiem gaismu atstarojošiem elementiem.

Šogad līdz 28. martam fiksēti 46 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti riteņbraucēji, šajos negadījumos cietuši 29, bet bojā gājis viens velosipēdists. Taču pērn kopumā bijuši 902 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, tajos cietuši 589, bet bojā gājuši 15 velosipēdisti.

Vēršam uzmanību, ka:

  • gan riteņbraucējam, gan autovadītājam ir jāievēro drošs intervāls un distance vienam no otra;
  • velosipēdistam ir jāpārvietojas pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai;
  • ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tad tiem ir jābrauc vienam aiz otra, nevis blakus;
  • velosipēdistam braucot pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam;
  • velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Zīmējumā attēlotscilvēks uz velosipēda ar aprakstu, kas jāievēro riteņbraucējam piedaloties ceļu satiksmē, kā arī informācija, kādi noteikumi jāievēro velosipēdistam apģērba un velosipēda tehniskajā drošībā.

Būtiski arī parūpēties par sava velosipēda drošību – lai nenokļūtu nepatīkamā situācijā un braucamrīks nenonāktu zagļa rokās, ir jāievēro vairāki drošības ieteikumi: velosipēds jāpieslēdz ar kvalitatīvu drošības saslēgu, ja iespējams tas jānovieto videonovērošanas kameru tuvumā, uz velosipēda vai tā groziņā nedrīkst atstāt vērtīgas mantas un velosipēds jāpieslēdz pie droša statīva!

Tāpat Valsts policija iesaka – pērkot jaunu velosipēdu, reģistrēt to CSDD, kas var būtiski palīdzēt policijas darbā, lai nozagšanas vai nozaudēšanas gadījumā atdotu velosipēdu tā likumīgajam īpašniekam.

Par velosipēda reģistrācijas iespējām var uzzināt CSDD mājaslapā.

Vairāk informācijas par drošību un tās riskiem, kā arī ieteikumus kā pasargāt sevi vai savas mantas uzzini Valsts policijas interneta vietnē www.manadrosiba.lv

Informācijas avots: Valsts policija


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas