Otrdiena, 27. Septembris, 2022. Ādolfs, Ilgonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sagatavoto Ētikas kodeksu atkārtoti skatīs janvāra domes sēdē


Sagatavoto Ētikas kodeksu atkārtoti skatīs janvāra domes sēdē2015.12.23 Komentāri (0) Sagatavoto Ētikas kodeksu atkārtoti skatīs janvāra domes sēdē

Bauskas novada pašvaldības Ētikas kodeksu izstrādāja un izskatīšanai deputātiem decembra komiteju un domes sēdēs sagatavoja deputāte Inita Nagņibeda. Tam par pamatu ņemts KNAB izstrādātais paraugs pašvaldību Ētikas kodeksiem.

Deputāte stāsta, ka pirms diviem gadiem jau bijusi šāda iecere, bet tas tika noraidīts, jo “paļāvāmies uz katras personas profesionālajām uzvedības normām, inteliģenci.” I. Nagņibeda uzskata: „Mūsu darba vide nav labvēlīga, nav koleģiāla, nav korekta. Ētikas kodekss būtu tas, kas katram liktu aizdomāties, kā uzvedamies sēdēs, kā izsakām viedokli.”

Kodeksa mērķis ir sekmēt likumīgu, godprātīgu un efektīvu Bauskas novada pašvaldības darbu novada iedzīvotāju interesēs, uzlabot darba kultūru un vairot novada iedzīvotāju cieņu un uzticību novada pašvaldībai.

Ētikas kodekss nosaka Bauskas novada domes deputātu, pašvaldības institūciju un pašvaldības iestāžu darbinieku, kā arī pašvaldības kapitālsabiedrību, kuras pilda pašvaldības deleģētās funkcijas, valdes locekļu un darbinieku profesionālās ētikas vērtības un principus, pienākumus un atbildību, kas jāievēro attieksmē pret amata pienākumiem, saskarsmē ar pašvaldības apmeklētājiem, sadarbības partneriem, vadību, padotajiem un kolēģiem.

Tas nosaka, ka darbinieks, pildot savus amata pienākumus, ievēro tādus profesionālās ētikas pamatprincipus kā objektivitāte, taisnīgums, godprātība, atbildība un profesionalitāte, atklātība, lojalitāte un konfidencialitāte.

Deputāte I. Nagņibeda stāsta, ka tā mērķis nav sodīt, bet uzlabot darba kultūru un tēlu. Plānots, ka Ētikas komisijā strādās pieci cilvēki. Trīs no tiem būs sabiedrības pārstāvji, cienītas personas, ko iesaka vismaz desmit cilvēku liela grupa.

Novada domes sēdē deputāti ierosināja vairākus uzlabojumus Ētikas kodeksā, tāpēc sagatavotajā redakcijā par to nebalsoja. Jautājumu atkārtoti skatīs janvāra domes sēdē. 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas