Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Sācies brīvprātīgo gads Bauskas Bērnu un jauniešu centrā


Sācies brīvprātīgo gads Bauskas Bērnu un jauniešu centrā2016.02.05 Komentāri (0) Sācies brīvprātīgo gads Bauskas Bērnu un jauniešu centrā

Bauskas Bērnu un jauniešu centra kolektīvs ar prieku ir sagaidījis divus brīvprātīgos jauniešus no Nīderlandes un Francijas „ERASMUS +” projekta apmaiņas programmas.  

Mums visiem būs fantastiska iespēja savstarpēji komunicēt un sadarboties vesela gada garumā, gūstot ārvalstu pieredzi un iepazīstinot ar mūsu aktivitātēm. Projekta koordinators no Bauskas BJC puses ir jaunatnes lietu speciālists Renārs Manuilovs.

Stefānija (Stephanie Smith) ir ieradusies no Ziemeļnīderlandes pilsētas Den- Helderas (Den Helder), kura slavena ar jūras kara floti un jūras lietām visplašākajā nozīmē, jo to no trim pusēm ieskauj ūdens. Viņas dzīves vietas tuvumā ir prāmju piestātne, no kuras var nokļūt burātājiem tik nozīmīgajā Tehselas (Texel) salā, kas slavena ar savām regatēm, kā arī īpašo faunu un floru.

Jauniete mācījusies Amsterdamas koledžā, iegūstot ilustrēšanas prasmes, grafiķes un interaktīvās dizaineres specialitāti. Četrus gadus Stefānija ir strādājusi par dizaineri, veidojot mobilās aplikācijas, ilustrējot avīzes. Pirms pusotra gada draudzene viņu ir iepazīstinājusi ar „ERASMUS+” projektu, kura ietvaros Stefānija ir piedalījusies sadarbības veicināšanas semināros Gruzijā un Ukrainā, bet vēlāk vadījusi radošās darbnīcas Igaunijā un Armēnijā. Viņai iepatikušās šī projekta aktivitātes, tāpēc internetā sākusi meklēt vēl citas iespējas, tā nejauši atrodot mūsu piedāvājumu. Stefānija stāsta: „Šis ir pirmais projekts, kurā reāli esmu pati pieteikusies. Cerībā, ka projekts tiks apstiprināts, uzteicu darbu savā kompānijā jau četrus mēnešus iepriekš, jo to paredzēja līguma noteikumi. Piedzīvoju daudz bezmiega nakšu un stresa, pārvācoties un pēc tam kravājot mantas braucienam uz Latviju. Tikai esot jau lidmašīnā uz Latviju, atguvu mieru.”

Bijām mazliet pārsteigti, ka Latvija meitenei patlaban nedaudz atgādinot Nīderlandi. Viņa ir novērojusi, ka vairākums šeit ir gados vecāki cilvēki.

Stefānijas mērķis ir ne tikai iepazīties ar Latviju, bet attīstīt savu kreatīvo domāšanu un darbošanos nekomerciālos nolūkos.

Reno (Renaud Garza) ir ieradies no Šampaņas provinces pilsētiņas Epernē (Epernay). Stāstot par dzimto vietu, puisim iemirdzas acis par to, cik tur ir brīnišķīgi. Viņš ir konditors, divus gadus strādājis par mācekli. Arī viņš internetā ir atradis ziņas par šo projektu, raisījusies interese par līdz šim nezināmo Eiropas daļu – Baltijas valstīm. Draugi iedrošinājuši, ka šeit ir labi.

Reno vēlas gūt jaunu pieredzi, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un kultūru, kā arī papildināt savas valodu prasmes.

Abi ārzemju jaunieši jau apguvuši pirmo vārdiņu latviski: „Paldies”. Pamatīgākas zināšanas latviešu valodas labirintos abiem jauniešiem ierādīs pieredzējusī pedagoģe Solvita Bērtelsone.

Stefānija un Reno jau šodien ir iesaistījušies Bauskas BJC pasākuma „Lecam pa vecam ” norisē un Multimediju studijas aktivitātēs.

Bauskas Bērnu un jauniešu centra kolektīvs būs gandarīts, ja mūsu brīvprātīgie būs sasnieguši savus pašreizējos dzīves mērķus un jutīsies harmonijā ar sevi.

Bauskas Bērnu un jauniešu centra direktore
Benita Svareniece

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas