Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Rundāle uzņem Bauskas novada kultūras darbiniekus


Rundāle uzņem Bauskas novada kultūras darbiniekus2022.02.21 Komentāri (0) Rundāle uzņem Bauskas novada kultūras darbiniekus

Bauskas novada kultūras darbinieki sestdien, 19.februārī, Rundāles daudzfunkcionālajā centrā tikās izglītojoši informatīvā darba seminārā.

Vienkopus satiekot kultūras dzīves organizatorus no Valles, Kurmenes, Bārbeles, Iecavas, Gailīšiem, Īslīces, Rundāles, Svitenes Bauskas u.c. pagastu nodaļām, jāsecina, ka Bauskas novada administratīvā teritorija ir gana plaša – ar lielākiem un mazākiem kultūras centriem un namiem. Kā uzsvēra pasākuma idejas autore un organizatore Lilita Lauskiniece: „Mēs atkal esam kopā. Tā, kā jau agrāk ir bijis, bet tagad tomēr viss ir citādāk. Mums kopā jāveido pasākumi uz kuriem plūst cilvēki no citiem Latvijas novadiem!”

 

 

 

Tikšanās dalībniekus uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, atzīstot, ka jaunveidotajā novadā, visās jomās jāmeklē vienota pieeja. Tā tas ir arī kultūras jomā. „Svarīgi vienoties par pamatotiem, kopīgiem noteikumiem, prasībām, par to, kā kopsolī strādāt tālāk. Jāņem vērā katra bijušā novada pieredze un prakse, akcentējot labāko, jāveido vienots skatījums un saskaņota pieeja,” sacīja pašvaldības vadītājs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vērtīga un abpusēji saistoša veidojās saruna ar Latvijas nacionālā kultūras centra (LNKC) speciālistēm Sarmīti Pāvulēnu un Aigu Vasiļevsku. Pārstāves pastāstīja par aktuālāko un svarīgāko Vislatvijas Dziesmu un deju svētkos, kas gaidāmi nākamā gada vasarā. „Gaidāmie Dziesmu un deju svētki zīmīgi ar to, ka tiek atzīmēta svētku 150.gadskārta. Pasākumu nebūs mazāk kā citos gados. Ļoti ceram, ka būs svētku gājiens,” pauda S.Pāvulēna. Arī jubilejas Dziesmusvētkiem gatavojoties, notiks amatiermākslas kolektīvu prasmju skates.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tikšanās reizē tika pārrunāti koppasākumi un mehānisms, kā amatierkolektīvi darbosies pēc 1.marta, kad beigsies ārkārtējā situācija valstī. Kā informēja LNKC pārstāves, amatierkolektīvu dalībniekiem no 1.marta divas reizes nedēļā vienu mēnesi tiks nodrošināti valsts apmaksāti eksprestesti. Tuvākajā laikā tiks sniegta informācija par to, vai amatierkolektīvi varēs rīkot kopīgus pasākumus un doties uz citām pašvaldībām.

 

Interesantu un saistošu stāstījumu par Mežotnes pilskalna atdzimšanu kultūras darbiniekiem piedāvāja Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente. Viņas vadībā īstenoti vairāki nozīmīgi projekti Mežotnes pilskalna un Mežotnes baznīcas kultūrvērtības atjaunošanā un tūrisma maršruta izveidē. Sakārtojot objektu infrastruktūru, izveidots stāvlaukums.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šogad 18.jūnijā iecerēti Mežotnes pilskalna svētki, kas pirmssaulgriežu noskaņās pulcinās arī novada amatierkolektīvus. Rundāles pusē šogad plānoti arī Svitenes pils svētki.

 

Kultūras darbinieki tikšanās reizē aktualizēja svarīgus organizatoriskus jautājumus, gan par informācijas apriti, gan pasākumu publicēšanu vienotajā platformā www.kalendars.bauska.lv.

 

Par efektīvu komunikāciju un dažādām atziņām, ko mums māca šis laiks un cilvēki līdzās stāstīja radio personība, pasākumu vadītājs Valdis Melderis.

 

Šogad kultūras darba organizatoriem ieplānotas vēl trīs tikšanās, lai pārrunātu aktualitātes un veicinātu sadarbību.

 

Ar pavasarīgu repertuāru pasākumu kuplināja Rundāles vokālā sieviešu ansamblis „Naktsvijoles”.

 

Andra Matuļenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas