Trešdiena, 28. Septembris, 2022. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Runā par problēmām medicīnā un sociālajā nozarē


Runā par problēmām medicīnā un sociālajā nozarē2015.04.27 Komentāri (0) Runā par problēmām medicīnā un sociālajā nozarē

24.aprīlī vizītē Bauskas novadā bija ieradies Saeimas deputāts Hosams Abu Meri. Deputāts devās uz Bauskas slimnīcu, kur tikās ar iestādes vadību, personālu, uzklausīja viņu viedokli par ar medicīnu saistītām problēmām Bauskā un Latvijas medicīnas sistēmā kopumā. Abu Meri kungs atzina, ka problēmas pastāv: „Redzu, ka cilvēki vēlas strādāt vairāk, bet viņiem to neļauj. Uzskatu, ka būtu jāpārskata kvotu pārdales mehānisms  - Bauskā tiek veikti vien daži datortomogrāfijas izmeklējumi dienā, jo beigušās kvotas, savukārt Rīgā cilvēki uz šiem izmeklējumiem stāv mēnešiem garās rindās," vēlāk, tiekoties ar domes vadību un deputātiem sacīja Abu Meri kungs. Kopumā, novērtējot situāciju Bauskā, viņš pauda viedokli, ka šeit medicīna saskaras ar tām pašām problēmām, kuras aktuālas arī citviet - jau pieminētā kvotu pārdales sistēma un speciālistu trūkums. 

Tikšanās laikā Bauskas novada domē Hosams Abu Meri ļoti atzinīgi novērtēja Bauskas slimnīcā redzēto. Lielu neizpratni viņā radīja Bauskas novada vadības un deputātu stāstījums par situāciju, kāda novadā izveidojusies ar neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas kārtību. Deputāts bija ļoti pārsteigts, ka neskatoties uz to, ka Bauskas slimnīcā visu diennakti darbojas traumpunkts, izsaucot neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi, pacients arī maznozīmīgāku traumu gadījumā tiek nogādāts Jelgavas vai Rīgas medicīnas iestādēs. „Uzskatu, ka tā būtu brigādes vadītāja kompetence izvērtēt, vai pacients ir jāved uz kādu no reģionālajām slimnīcām, vai viņa problēmu var atrisināt šeit pat Bauskā," sacīja Abu Meri. 

Deputāte Vera Grigorjeva vērsa deputāta uzmanību uz to, ka Bauskā ļoti būtu nepieciešama arī dzemdību nodaļa. Diemžēl šeit Eiropas regulas ir nelokāmas. Tās nosaka, ka kvalitatīva, kompetenta un reizē arī finansiāli izdevīga dzemdību pakalpojuma sniegšana iespējama vien tad, ja konkrētajā dzemdību nodaļā tiek pieņemtas vismaz 500 dzemdības gadā. Šādu dzemdību skaitu Bauskas slimnīcā diemžēl neizdotos sasniegt. 

Atsevišķs sarunu temats bija atskurbtuvju jautājums. Latvijas pašvaldības jau ilgstoši runā par to, ka šis jautājums būtu risināms valstiskā līmenī. Arī Bauskas novads nav izņēmums. Atskurbtuves ir nepieciešamas, mediķiem ārstniecības iestādēs nebūtu jāveltī savs laiks un pūles šādu sabiedrības locekļu atkopšanai. Diemžēl pašvaldības vienas ar šo rūpi galā tikt nevar. Atskurbtuves izveide prasa nopietnus finansu ieguldījumus.  Nepieciešamas atbilstoši izromontētas un iekārtotas telpas, jāalgo medicīnas personāls, apsardze. Bauskas novada pašvaldība  šo jautājumu ir pārrunājusi ar Valsts policijas pārstāvjiem, cerot, ka problēmu varētu risināt kopīgiem spēkiem, diemžēl līdz šim sarunas nav novedušas pie cerētā rezultāta. 

Sarunas noslēgumā Saeimas deputāts vēlreiz uzteica Bauskas slimnīcas veiksmīgo saimniecisko darbību, kā arī izteica savu atbalstu situācijas ar NMPD risināšanai. 

Hosams Abu Meri ir Libānas arābu izcelsms Latvijas ārsts un politiķis. Uz dzīvi Latvijā pārcēlies 1993. gadā, lai studētu medicīnu. 1999. gadā absolvējis Rīgas Stradiņa universiāti (Latvijas Medicīnas akadēmiju) ar ārsta grādu. 2002. gadā absolvējis Latvijas Universiāti, iegūstot internista specialitāti. 2004. gadā absolvējis Latvijas Universitātes Pēcdiploma izglītības institūtu, iegūstot gastroenterologa specialitāti. Strādājis dažādās medicīnas iestādēs par gastroenterologu, endoskopistu. Nodibinājis Arābu kultūras centru, Latvijas Libānas kultūras biedrību. 2007. gadā Abu Meri tika piešķirta Latvijas pilsonība. 2014. gadā kandidēja 12.Saeimas vēlēšanās no „Vienotības" saraksta, tomēr netika ievēlēts. Vietu 12. Saeimā ieņem uz laiku, kamēr viņa partijas biedrs pilda ministra pienākumus.*

* Avots: http://lv.wikipedia.org/wiki/Hosams_Abu_Meri

Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas