Piektdiena, 23. Jūlijs, 2021. Magda, Magdalēna, Magone, Mērija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

RPIVA filiāles reģionos neslēgs


RPIVA filiāles reģionos neslēgs2017.01.20 Komentāri (0) RPIVA filiāles reģionos neslēgs

Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – ministrija) informē par būtiskākajiem jautājumiem saistībā ar Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (turpmāk – RPIVA) reorganizāciju un izmaiņām, kas skars pašreizējās RPIVA reģionālās filiāles.

Informējam, ka filiāles tiks saglabātas un turpinās darboties kā Latvijas Universitātes filiāles, nodrošinot studiju kvalitāti un augstākās izglītības pieejamību reģionos. Latvijas Universitāte turpinās studiju programmu īstenošanu filiālēs  Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā un Ventspilī, nodrošinot filiāļu pilnvērtīgu darbību.

Reorganizācijas procesā studējošo tiesības būs prioritāte. Tiks nodrošināta studiju procesa nepārtrauktība gan attiecībā uz jau apgūto studiju kursu pielīdzināšanu, gan studiju finansēšanas nosacījumiem, saglabājot no valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitu un studiju maksu līdzšinējā apjomā. Akadēmiskajam personālam būs nodrošināta iespēja turpināt darbu, jo darba tiesiskās attiecības ar akadēmisko un administratīvo personālu pārņems Latvijas Universitāte.

Reorganizācija stāsies spēkā no 2017./2018. akadēmiskā gada. Visi pašreiz RPIVA filiālēs studējošie, tai skaitā akadēmiskajā pārtraukumā esošie un 2016./2017. akadēmiskā gada ziemas uzņemšanā imatrikulētie, varēs turpināt un pabeigt studijas studiju programmās filiālēs vai citā augstskolā, kas piedāvā satura, iegūstamā grāda un kvalifikācijas ziņā atbilstošu studiju programmu, rezultātā saņemot Latvijas Universitātes vai citas izvēlētās augstskolas diplomu.

Gatavību uzņemt RPIVA studentus atbilstošās studiju programmās ir izteikusi Rīgas Tehniskā universitāte, Banku Augstskola, Daugavpils Universitāte, Vidzemes Augstskola, Liepājas Universitāte, kā arī Ventspils Augstskola. Reorganizācijas rezultātā studējošajiem tiks nodrošināts kvalitatīvāks studiju saturs, piekļuve visu jomu akadēmiskajiem resursiem un vairāk iespēju profesionālai attīstībai, tai skaitā piekļuve Latvijas Universitātes stipendijām un projektiem, jaunām mācību un darba tehnoloģijām un metodēm.

Reģionālajās filiālēs īstenoto pedagoģijas programmu sasaiste ar Latvijas Universitāti paaugstinās reģionu skolās pieejamās izglītības kvalitāti.  Tieša saikne ar Latvijas Universitāti ļaus tiem izglītības speciālistiem, kas jau šobrīd strādā skolā, iegūt augstākas kvalitātes izglītību un izmantot visas tās pašas priekšrocības, kādas šobrīd ir pieejamas Latvijas Universitātes studentiem. Esot daļai no lielākas un prestižākas augstskolas, filiālēs studējošajiem un personālam būs iespēja iesaistīties vairāk un lielāka apjoma projektos. Šāda pastāvīga resursu aprite ļaus nodrošināt reģionu skolas ar kompetentiem mācībspēkiem.

Pašlaik, pamatojoties uz publisko konsultāciju rezultātiem, iesniegšanai Ministru kabinetā tiek gatavots rīkojums, kas paredz RPIVA pievienošanu Latvijas Universitātei. Plānots, ka tas tiks izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē 2017.gada 26.janvārī.

Publiskajās konsultācijās prezentētais materiāls par RPIVA reorganizācijas procesa uzsākšanu apskatāms ŠEIT!

 Publisko konsultāciju rezultātu apkopojums MK rīkojuma projekta sagatavošanai apskatāms ŠEIT

 

Kristīne Krumberga
Izglītības un zinātnes ministrijas
Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta
vecākā referente

Tel. 67047981
Kristine.Krumberga@izm.gov.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas