Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Rītausmu bibliotēkas “Sieviešu klubiņa” dalībnieces viesojas Žeimē


Rītausmu bibliotēkas “Sieviešu klubiņa” dalībnieces viesojas Žeimē2019.03.12 Komentāri (0) Rītausmu bibliotēkas “Sieviešu klubiņa” dalībnieces viesojas Žeimē

Ceturtdien, 7. martā, Rītausmu bibliotēkas “Sieviešu klubiņa” dalībnieces apciemoja  kaimiņus Žeimē. Žeime ir ciems Lietuvā, kas atrodas netālu no Latvijas robežas. Lietuvā latviešus sagaidīja Žeimes muzeja vadītāja Daiva. Viņa noorganizēja nelielu ekskursiju pa muzeju. Muzejā bija apskatāmi dažādi vēsturiski priekšmeti un fotogrāfijas, kas saistās ar Žeimes ciemu. Muzeja vadītāja arī nedaudz pastāstīja par ciema vēsturi, par cilvēkiem, kas tur dzīvojuši.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pēc muzeja apmeklējuma lietuvieši un viesi no Latvijas devās pastaigā pa ciemu, apskatīja Žeimes ciema kultūras centra ēku, kurā atrodas arī bibliotēka, bērnudārzs un skola. Žeimes bibliotēka nesen pārcēlusies uz jaunām telpām, kuras, tāpat kā Rītausmu bibliotēka, atrodas ēkas otrajā stāvā.  Žeimes bibliotēkas vadītāja pastāstīja, ka ir priecīga par bibliotēkas jaunajām un gaišajām telpām. Tiesa, bibliotēkas jaunā atrašanās vieta negatīvi ietekmējusi apmeklētāju skaitu, jo bibliotēka vairs neatrodas ciema centrā un jaunās telpas ir otrajā stāvā.

Kultūras centrā Rītausmu bibliotēkas “Sieviešu klubiņa” dalībnieces sagaidīja pārsteigums. Vietējie ciema iedzīvotāji viesus sveica ar nelielu, bet ļoti sirsnīgu koncertu.  Koncertā piedalījās bērni, kuri dziedāja un dejoja, senioru apvienība, kas dziedāja dziesmas, gan latviešu, gan lietuviešu valodā. Pēc koncerta, brīvā atmosfērā, pie kafijas tases, latvieši un lietuvieši sarunājās, vienojās kopīgās dziesmās un dejās!

Sieviešu klubiņa dalībnieces Gunta Kāle un Terēza Mickēviča uz Žeimi atveda parādīt savus rokdarbus. Šobrīd Terēzes Mickēvičas darbus var apskatīt Žeimes ciema bibliotēkā.

Rītausmu bibliotēka ar Žeimes ciema muzeja vadītāju Daivu un vietējiem iedzīvotājiem, draudzīga sadarbība tika izveidota pagājušajā gadā. Rītausmu bibliotēkā 2018.gada martā varēja apskatīt Žeimes ciema iedzīvotāju veidotus darbus. Maijā, Žeimes ciema seniori apmeklēja Rītausmu bibliotēku un sniedza koncertu, veltītu mātes dienai.

Draudzīgo sadarbību ar mūsu kaimiņiem, Rītausmu bibliotēka  plāno saglabāt arī turpmāk.

 

Santa Šarka,
Rītausmu bibliotēkas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas