Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Rīt Bauskas Kultūras centrā tiek gaidīti asinsdonori


Rīt Bauskas Kultūras centrā tiek gaidīti asinsdonori 2016.03.02 Komentāri (0) Rīt Bauskas Kultūras centrā tiek gaidīti asinsdonori

Bauskas Kultūras centrā trešdien, 2.martā, no pulksten 9 līdz 13 asinsdonoru dienu rīko Valsts asinsdonoru centrs (VADC). Aicināti visu asinsgrupu donori.

VADC mediķi atgādina, ka asins ziedošanai, līdzīgi kā citiem svarīgiem notikumiem, ir īpaši jāgatavojas. Lai asinis varētu izmantot pacientu ārstēšanai, donori asins ziedošanas un vismaz iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus un neveselīgus produktus. Mediķi iesaka procedūras dienā ēst vieglas brokastis. Dienu pirms asins ziedošanas nevajadzētu lietot alkoholu, arī alu, un medikamentus, tai skaitā aspirīnu.

No ēdienreizes līdz asins ziedošanai jāpaiet vismaz trim stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdens, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas.

Par donoru var kļūt 18 – 65 gadu vecumā. Svaram jābūt virs 50 kilogramiem. Asins došana nav vēlama pēc naktsmaiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Ziedojot asinis, līdzi jāņem pase, personas apliecība vai autovadītāja apliecība, reģistrējoties jānorāda bankas konta numurs.

Zane Mousavi, VADC preses sekretāre
67408878; 27894304 zane.mousavi@vadc.gov.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas