Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Rīgas Tehniskā universitāte vēlas uzsākt sadarbību ar Bauskas novada pašvaldību


Rīgas Tehniskā universitāte vēlas uzsākt sadarbību ar Bauskas novada pašvaldību2015.03.26 Komentāri (0) Rīgas Tehniskā universitāte vēlas uzsākt sadarbību ar Bauskas novada pašvaldību

Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji – Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vadītāja Laila Eliņa, centra menedžeris Renārs Reklaitis un Būvzinātnes centra vadošais pētnieks Viktors Haritonovs 25.martā bija ieradušies novada pašvaldībā, lai tikšanās laikā ar novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, izpilddirektora vietnieci Inetu Ruhocku, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Ilzi Tijoni un Saimnieciskās nodaļas vadītāju Mārtiņu Vilciņu pārrunātu iespējamās sadarbības virzienus.

RTU  pārstāvji  informēja  par universitātes  līdzšinējo sadarbību ar visiem lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, ar pašvaldībām, kurās ir RTU filiāles (Ventspils, Liepāja, Rēzeknē u.c.). Tāpat tika pausts  viedoklis par to, ka līdzšinējā sadarbība ir bijusi abpusēji interesanta un izdevīga.  RTU zinātnieki apliecināja vēlmi paplašināt savu sadarbības partneru loku un iesaistīt tajā arī Bauskas novada pašvaldību. Uz šo piedāvājumu novada domes priekšsēdētājas Raitis Ābelnieks atbildēja, ka novads ir gatavs sadarbībai. „Ja mūsu un Jūsu smadzenes liek kopā, tad daudz kas sanāk”, tā R. Ābelnieks.

Pašvaldības atbildīgie darbinieki raksturoja novada problemātiku  saistībā ar novada ceļu un ielu sakārtošanu un uzlabošanu, tranzītielu un ceļu uzturēšanu. Ilze Tijone raksturoja diezgan nepievilcīgo ainu saistībā ar ceļu uzturēšanas un uzlabošanas pasākumu īstenošanas vajadzībām nepieciešamo finansējuma nodrošināšanu un tam paredzēto niecīgo valsts atbalstu. Viena gada laikā 1,8 miljoni transporta līdzekļi iziet cauri Bauskai un Bauskas novadam, neņemot vērā arī svārstmigrāciju saistībā ar lauksaimniecības tehnikas pārvietošanos. Tas rada milzīgu ceļa noslodzi un līdz ar to arī bojājumus. I. Tijone sarunā uzsvēra, ka no pašvaldības 510 km ceļu kopgaruma apmēram ¼ daļa ir ļoti sliktā stāvoklī.  Savukārt pašvaldība no saviem finansiāliem resursiem saredz iespēju līdz 2020.gadam sakārtot vien niecīgu daļu no šiem ceļiem. Tranzītielu sakārtošanai viss finansējums  ielikts VARAM „groziņā”. Ministrijas uzstādījums par finansējuma piešķiršanu ceļu rekonstrukcijai tiek saistīts ar jaunu rūpniecības uzņēmumu būvi un noteiktu skaitu darba vietu radīšanu. Ja pašvaldība šos nosacījumus neizpilda – nauda ir jāatmaksā atpakaļ.  Vēl viena problemātika saistās arī ar loģistiku un auto stāvvietu izveidošanu, jo esošās stāvvietas jau ir pārpildītas.

 Savukārt M. Vilciņš saskatīja sadarbības iespēju– elementāru risinājumu meklēšanai ceļu būvniecībā, aprēķinot efektīvāko un lētāko risinājumu ceļu sakārtošanai, kā arī bruģa ekspluatācijas nodrošināšanai.

RTU pārstāvji piedāvāja iespēju veikt RTU zinātnieku radīto materiālu aprobāciju un monitoringu, pašvaldībai iesaistoties eksperimentālu risinājumu izmēģināšanā konkrētos ceļu posmos .

Tika pārrunātas iespējas par RTU studentu prakses vietu sakārtošanu pašvaldībā, lai veiktu pētījumus, analīzes, kā arī par ceļa seguma testēšanu RTU laboratorijās.

Augstskolas pārstāvji ieteica nodefinēt prioritārās 3-5 sadarbības jomas, iekļaujot tajās novada jauniešu iesaisti RTU organizētajos pasākumos -  Dizaina fabrikas, Zinātnieku festivāla, Nano foruma norisē. „Tā varētu būt gan skolu jauniešu viesošanās RTU, gan arī tikšanās ar RTU pārstāvjiem izglītības iestādēs”, sacīja L. Eliņa.

Sarunas noslēgumā tika nolemts organizēt svinīgu sadarbības līguma parakstīšanu RTU telpās, iepazīstoties arī ar tās laboratorijām un Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centru.

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja

Aija Spriņķe


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas