Piektdiena, 24. Marts, 2023. Izidors, Kazimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ribbes dzirnavu 150. gadu jubileja svinības. Deju lielkoncerts ”Saule rudzu laukā”


Ribbes dzirnavu 150. gadu jubileja svinības. Deju lielkoncerts ”Saule rudzu laukā”2019.07.02 Komentāri (0) Ribbes dzirnavu 150. gadu jubileja svinības. Deju lielkoncerts ”Saule rudzu laukā”

Ribbes dzirnavu 150. gadu jubileju un vasaras vidu svinēsim 6. jūlijā! Svētki būs visas dienas garumā pašā Zemgales sirdī – Bauskas novada Ceraukstē, Rožmalās. Ribbes dzirnavas, neskatoties uz laika ritējumu, ir spējušas saglabāt savu stalto stāju un vēl joprojām katru dienu ir atvērtas apmeklētājiem.

Zemgale izsenis tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti. Atstātais mantojums stāsta par 19. gs. tradīcijām maizes tapšanas ceļā. Tā sākums ir pavasarī, kad zemkopji iesēj pirmo rudzu sēklu, līdz tā izaug un tiek nogādāta dzirnavās.

 

 

 

 

Svētkus svinēsim kopā ar Novada garšu Latvijā, kur viena no piecām garšu pieturām būs pie mums Zemgalē. Šādu neaizmirstamu un piesātinātu ceļojumu, visu novadu garšās, šovasar piedāvās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). 

Pulksten. 22.00 vērosim krāšņāko šī gada dejas notikumu Zemgalē kopā ar 1000 dejotājiem lieluzvedumā "Saule rudzu laukā". Koncertā piedalās 1000 dejotāji no visas Zemgales.

 

Koncerta četrās daļās izdejosim:

Pavasari – kad diena un nakts ir tikko bijušas vienā garumā un diena kļuvusi par mirkli garāka kā nakts - latvieši svin LIELO DIENU.

Vasaru - Vasaras saulgrieži iezīmē šķirtni gan pašā dabā, gan zemkopja darbā. Dabā tā ir garākā diena un īsākā nakts, kad Latvijas īsā vasara sasniegusi ziedēšanas pilnību. Zemkopim pirms Jāņiem pabeigti aršanas, sēšanas un ravēšanas darbi.

Rudeni - pēc vasaras saulgriežiem sākas ražas novākšanas laiks, kuru ievada labības pļauja. Sākoties ražas novākšanai, dzirnavas pieņemas darba dunā.

Dzīres dzirnavās - Pēc senlatviešu tradīcijām vedības visbiežāk notika rudens mēnešos, kad lauku darbi tika apdarīti un labība novākta. Vedību mērķis ir viens – no neprecēto kārtas pāriet precēto kārtā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas