Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Rātslaukuma attīstības koncepcijas sabiedriskajā apspriešanā nav vienota viedokļa par turpmākās attīstības virzienu


Rātslaukuma attīstības koncepcijas sabiedriskajā apspriešanā nav vienota viedokļa par turpmākās attīstības virzienu2017.11.13 Komentāri (0) Rātslaukuma attīstības koncepcijas sabiedriskajā apspriešanā nav vienota viedokļa par turpmākās attīstības virzienu

Publiskās apspriešanas sanāksme Bauskas Rātslaukuma attīstības Bauskas pilsētvides kontekstā koncepcijas ieceres publiskā apspriešana notika 9.novembrī Bauskas novada administrācijā. Šajā sanāksmē bija aicināti piedalīties Bauskas Rātslaukumā strādājošie  uzņēmēji, iestāžu vadītāji un iedzīvotāji, kā arī jebkurš interesents, kam svarīga vecpilsētas attīstības koncepcijas izstrāde.

Ar Rātslaukuma jaunā veidola koncepciju klātesošos iepazīstināja SIA „Arhitektu birojs Krasts” ainavu arhitekte Kristīne Dreija.

Viņa uzsvēra, ka, izstrādājot jauno koncepciju, jāņem vērā caurbraucošā transporta ietekme uz sabalansētu un drošu pilsētvidi. Jaunā veidola mērķis ir dzīves kvalitātes un telpiskās funkcionalitātes uzlabošana Bauskas vecpilsētas teritorijā.

Jaunajā projektā tiek apsvērta iespēja Rātslaukumam pieguļošo kvartālu veidot par brīvi staigājamu un Rātslaukumu iekļaut tematisku zaļo maršrutu sastāvā. Tādejādi varētu tik slēgts Pasta ielas posms starp Plūdoņa un Rīgas ielu. Šādu risinājumu klātesošie uzņēmēji atzina par nepiemērotu, jo tas traucēs gan veiksmīgai uzņēmējdarbībai, gan pakalpojumu pieejamībai. Nodarbinātības valsts aģentūras Bauskas nodaļas vadītāja Igunda Bēmane atzina, ka nevar likvidēt gandrīz četrdesmit stāvvietas, domājot, ka tas neietekmēs apkārt notiekošos procesus. Arī tuvākajās paralēlielās ikdienā tiek novietotas automašīnas. Brīvu vietu ir ļoti maz, cilvēki vēlas pēc iespējas tuvāk  galamērķim atstāt savu auto.

Bauskas pils muzeja direktors M.Skanis ieteica stāvvietas automašīnām izbūvēt Rātslaukuma pagalmos, paralēli risinot īpašumtiesību jautājumus.

Uzņēmēji atzina, ka ainavu arhitektes piedāvātajos risinājumos nesaskata tieši Bauskas vecpilsētai labvēlīgu risinājumu. Klātesošo vairākuma viedoklis bija – visi spēki jāmobilizē, lai Bauskas pilsētai būtu apvedceļš, kā arī jāsakārto ielas, pēc tam varētu domāt, ko mainīt vecpilsētā.

Jaunajā koncepcijā būtiska vieta paredzēta veloceliņiem, bet diemžēl velobraucēju drošības jautājums, kamēr pilsētai cauri brauc smagais kravas transports, liedz šo domu attīstīt un realizēt.

Izstrādātais Rātslaukuma attīstības koncepts, pamatojoties uz koncepcijā veiktajām ainavu analīzēm, iezīmēs Bauskas Rātslaukuma  optimālas attīstības vīziju turpmākam plānošanas periodam.

Kopumā par piedāvāto attīstības konceptu viedokli izteikuši apmēram divdesmit interesentu.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas