Svētdiena, 14. Augusts, 2022. Virma, Zelma, Zemgus

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

"Rail Baltica" sabiedrisko apspriešanu aicina apmeklēt 2 stundas ātrāk


2015.11.17 "Rail Baltica" sabiedrisko apspriešanu aicina apmeklēt 2 stundas ātrāk

Kā jau tika informēts, Bauskas novadā jaunbūvējamā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa "Rail Baltica" ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) ziņojuma sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiks šo sestdien, 21.novembrī, plkst.17.00, Bauskas 2. vidusskolas zālē, Dārza ielā 9.

Tomēr interesenti aicināti pulcēties jau no plkst.15.00, jo izpētes veicēji sniegs individuālas konsultācijas katrā no sanāksmju norises vietām divas stundas pirms sanāksmes, kā arī sanāksmes laikā. Interesenti varēs konkrētāk iepazīt trases novietojumam izstrādātās alternatīvas un uzdot jautājumus par to, kā tās varētu skart īpašumus, piedāvātajiem tehniskajiem risinājumiem, vides jautājumiem un atsavināšanas procesu.

Savukārt Google Map kartē https://goo.gl/zKdxRJ visiem interesentiem apskatāmas dzelzceļa infrastruktūras līnijas "Rail Baltica" alternatīvas.  Sabiedriskajās apspriešanās visās 15 pašvaldībās Latvijā, kuras skar trase, norisinās no 11. novembra līdz 11. decembrim. Lēmuma pieņemšanai par trases novietojumu iedzīvotāju un pašvaldību rīcībā būs visas alternatīvas un visi izstrādātie risinājumi.

UZZIŅAI:

Kopumā jaunbūvējamā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa projekta pētnieki – pilnsabiedrības RB Latvija eksperti 6 mēnešu laikā visā trases garumā, A un B variantiem, kā arī visām alternatīvām izveidojusi tehniskos risinājumus, nosakot dzelzceļa līnijas profilu un trašu aizņemtās teritorijas 60 m platā joslā. Plānošanas gaitā izdevies būtiski samazināt skarto privātīpašumu skaitu - no sākotnējiem 2000 īpašumiem trase skars  mazāk nekā 1000 privātīpašumu. Izpēte ir pierādījusi, ka plānotajam dzelzceļam nav būtiska ietekme uz Natura 2000 teritorijām.

Ir istrādātas trīs jaunas dzelzceļa trases novietojuma alternatīvas:  Mārupes novadā (C3), Salacgrīvas novada Liepupes pagastā (C4) un Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā un Limbažu novada Viļķenes pagastā (C5).

Informācija par trases alternatīvām ŠEIT.

Iedzīvotāji no 11. novembra iepazīties ar pilno ziņojumu var ŠEIT.

Ziņojuma kopsavilkums lasāms ŠEIT.

 


Citas ziņas