Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”


Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”2020.12.14 Komentāri (0) Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projektā ir iespēja bez maksas saņemt dažādus atbalsta pasākumus - psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt pasākumus.

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu un neapgūst arodu pie amata meistara. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Tā ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.  Projektā līdz šim ir iesaistīti 86 jaunieši, šobrīd projektā darbojas pieci jaunieši un pieci mentori.

 

 

Projekts Latvijā tiek īstenots kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2021.gada 31.oktobrim. Līdz vasaras vidum projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu septiņiem mērķgrupas jauniešiem.

 

Projekta ietvaros jauniešiem tiek sniegts atbalsts dažādu trūkstošo prasmju apgūšanā un problēmu risināšanā. Intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās, tiek mācītas darba meklēšanas un darbā noturēšanās prasmes. Šobrīd viena jauniete apmeklē 2.līmeņa vizāžas speciālista kursus un plāno reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēja šai jomā, kāda cita iepazīst lauku tūrisma darba specifiku, plāno apmeklēt grāmatvedības kursus un ēdiena gatavošanas meistarklases. Viens jaunietis apmeklē kursus B kategorijas autovadītāja apliecības iegūšanai un interesējas par IT jomas darbu. Cits jaunietis papildina zināšanas krievu valodā un apgūst lekciju kursu “Gribasspēks”. Kāda jauniete interesējas par pavāra darbu un ar šis profesijas apguves un darba iespējām.

 

Projekta ietvaros turpinām veidot sadarbību ar uzņēmējiem, lai jauniešiem ir iespēja iepazīt un izprast profesiju jomas un specifiku. Tas palīdz jauniešiem izvēlēties jomu, kuru vēlas apgūt padziļināti.

 

Projekta darbība valsts ārkārtas situācijas COVID-19 pandēmijas apstākļos nav pārtraukta, bet tiek piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

 

Atgādinu, ka projektā „PROTI un DARI!” var iesaistīties jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

 

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

 

Informāciju sagatavoja:
Inga Krolle,
projekta programmu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas