Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”


Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”2020.03.26 Komentāri (0) Projekts jauniešiem “PROTI un DARI!”

Projekts ir unikāla iespēja mērķgrupas jauniešiem saņemt individuālu, katram personiski paredzētu atbalstu. Katram jaunietim tiek izstrādāta individuālo pasākumu programma un bez maksas iespējams saņemt dažādus atbalsta pasākumus- psihologa konsultācijas, profesionālu karjeras konsultāciju, apmeklēt kursus, iepazīt dažādu profesiju speciālistu darba specifiku, attīstīt talantus, apmeklēt kultūras pasākumus un sportiskas aktivitātes.

Projektā var pieteikties jaunieši  vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri pašlaik nemācās, nestrādā algotu darbu, neapgūst arodu pie amata meistara un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki. Lai īstenotu plānotos atbalsta pasākumus vēl veiksmīgāk un sasniegtu izvirzītos mērķus, katru jaunieti ikdienas gaitās atbalsta programmas vadītājs un mentors. Katrs jaunietis, īstenojot individuālo pasākumu programmu, projektā tiek iesaistīts no 2 - 4 mēnešiem, ar iespēju, gan tikai  pamatotā nepieciešamības gadījumā, pagarināt to līdz pat 9 mēnešiem.  Projektā līdz šim ir iesaistīti 78 jaunieši, šobrīd aktīvi darbojas seši jaunieši un divi mentori.

Projekts Latvijā darbojas kopš 2016.gada un Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2020.gada 31.oktobrim. Projektā paredzēts vēl iesaistīt un sniegt atbalstu sešiem mērķgrupas jauniešiem.

Projekta ietvaros šā gada pirmajā ceturksnī divas jaunietes apmeklējušas kursus skaistumkopšanas jomā un plāno  reģistrēt saimniecisko darbību kā pašnodarbinātās personas. Jaunietes apmeklējušas gleznošanas/zīmēšanas nodarbības Bauskas Mūzikas un mākslas skolā, iegūtās zināšanas un prasmes pilnveido personību un būs noderīgas izvēlētajā profesijā. Četri jaunieši apmeklējuši auto vadīšanas kursus „Bauskas autoskola” – viens jaunietis jau ieguvis CE kategorijas auto vadītāja apliecību un viena jauniete B kategorijas apliecību, divi jaunieši vēl mācās un gatavojas eksāmeniem. Viena jauniete auto vadīšanu apgūst Rīgā auto skolā Vanags”. Kāds no projekta dalībniekiem iepazīst žurnālista un fotogrāfa profesijas specifiku laikrakstā Bauskas Dzīve” un plāno apgūt saskarsmes psiholoģijas kursu e-vidē, cits papildina zināšanas angļu valodā, apmeklējot kursus un NVO klubu. Kāda jauniete gūst ieskatu komercderbībā un ir saņēmusi jurista konsultāciju par kredītsaistībām. Divām jaunietēm interesē jāšanas sports un viņas iepazīst šīs nozares specifiku un iespējas. Jaunieši projekta ietvaros ir apmeklējuši kultūrizglītojošus pasākumus gan Bauskā, gan Rīgā. Projektā ļoti intensīvi tiek strādāts pie bezdarba problēmu risināšanas, tiek pārrunātas darba iespējas dažādās jomās. Intensīvi tiek mācītas darba meklēšanas prasmes.

Projekta darbība turpinās arī Valsts ārkārtas situācijas COVID-19 apstākļos, tomēr daudzas aktivitātes tiek nomainītas vai pārceltas uz laiku, kad ārkārtas situācija tiks atcelta. Sazināšanās pārsvarā notiek attālināti un nepieciešamības gadījumā programma tiek pagarināta vai pat pārcelta uz citu laiku.

Arī šajos apstākļos projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Papildu informācija par projektu ŠEIT!

Mērķgrupas jaunieši tiek aicināti pieteikties atbalstam Eiropas Sociālā fonda finansētā projektā "PROTI un DARI!", Nr. 8.3.3.0/15/I/001.


Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Ingai Krollei 26351163.

Informāciju sagatavoja
Inga Krolle
projekta programmu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas