Svētdiena, 03. Jūlijs, 2022. Benita, Everita, Verita, Emerita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projekts „Ar „Latvijām” pa Latviju” 24.augustā pieturēs Bauskā


Projekts „Ar „Latvijām” pa Latviju” 24.augustā pieturēs Bauskā2014.08.24 Komentāri (0) Projekts „Ar „Latvijām” pa Latviju” 24.augustā pieturēs Bauskā

Projekta ideja: 

Par godu RAF ražotnes dibināšanas 60 gadu jubilejas svinībām, tiek izveidots projekts „Ar „Latvijām” pa Latviju”,  ar domu izcelt Latvijas ražošanas vesturi, modināt leģendas (cilvēkus, ražotnes, notikumus), kuras atstājušas paliekošas pēdas Latvijas attīstībā un kuras piedalās mūsdienu veidošanā!

Šogad tiek organizēti trīs braucieni ar leģendārajiem RAF busiņiem pa Latviju. Pirmais Kurzemes augšdaļas rajonā jau veiksmīgi aizritējis, un ar nepacietību tiek gaidīts nākamais brauciens 23.-24.augustā ar maršrutu Jelgava-Saldus-Dobele-BAUSKA-Vecumnieki-Baldone-Rīga.

Braucienu vēsturiskie pieturas punkti:

•    1.brauciens: Hercogs Jēkabs, Krišjānis Valdemārs, Tukums (lidosta un reaktīvās lidmašīnas), Irbenes radioteleskops (LV – kosmosa mazvalsts), Ventspils veiksmes stāsts un Kolkas Baltijas jūras maģija pusnaktī.
•    2.brauciens: Saldus - Jānis Rozentāls (par godu 150 gadu jubilejai, tiek veidota gleznas „No baznīcas” reprodukcija 3D formātā), Dobeles senais Tirgus laukums un Pilsdrupas leģendas, Rundāles pils greznums, Bauska un Uzvaras Zemgales sētas kopā ar SOS ciemata bērniem, Vecumnieku stāsti, Baldones vecās sanatorijas mistērija un zvaigznes virs Latvijas caur Baldones observatorijas teleskopiem.
•    3.brauciens: Jēkabpils, Līvānu stikla rūpnīca, M.Rotko (u.c. slaveni mākslinieki), Rēzekne, Ludza, Preiļi (Borhu dzimta!).  

Projekta mērķi: 

Atgādināt Latvijas iedzīvotājiem faktu, ka Latvija bijusi un ir valsts, kas bagāta ar vēsturiskām vietām un personībām, kā arī ar savu autobūves industriju, brauciena “Ar “Latvijām” pa Latviju” komanda vēlas modināt leģendas, kuras ir vērts atcerēties, apskatīt un neaizmirst.

"Ar "Latvijām" pa Latviju” pietura – BAUSKA, 24.augustā:

•    13:00 - 16:00 Bauskas rātslaukumā 3 RAF minibusiņu izrāde, „Krown Zemgale” telts, kurā tiks izstādīta retro auto foto izstāde un filmas par RAF ceļojumiem.

•    Paralēli RAF komanda stāsta par iepriekšējo braucienu pieredzēm, kā ar Valdis Brants stāstīs par pirmo RAF minibusiņu ceļojumu 1977. gadā no Liepājas līdz Vladivostokai. 

•    Viens RAF minibusiņš un „Amo plant” autobuss vizinās ekskursijā Īslīces „SOS bērnu ciemata” jauniešus ekskursijā uz „Zemnieku sētu” un „Mašīnu muzeju”, atpūtas kompleksā „Miķelis”, Uzvarā. 

•    Pa ceļam RAF komanda iemūžina Bauskas vēstures leģendas foto un video formātā. 

Kristiāna Kelase
RAF Zemgales brauciena koordinatore


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas