Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projektā „Sporto visa klase” Bauskas sākumskolas 3.a klase iegūst augsto ceturto vietu


Projektā „Sporto visa klase” Bauskas sākumskolas 3.a klase iegūst augsto ceturto vietu2018.05.17 Komentāri (0) Projektā „Sporto visa klase” Bauskas sākumskolas 3.a klase iegūst augsto ceturto vietu

Trešdien, 16.maijā „Zemgales Olimpiskajā centrā” notika Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta „Sporto visa klase" 4.sezonas finālsacensības, kurās piedalījās arī Bauskas sākumskolas 3.a klases skolēni. No 112 Latvijas 3.klases komandām, mūsējie palika ceturtie.

Lai noskaidrotu klases, kuras finālsacensībās pārstāvēs savas izglītības iestādes, projekta gaitā dalībniekiem bija jāveic vispārējās fiziskās sagatavotības testi, atlases sacensības stafetēs, labais darbs ar moto „Visi kopā mēs to varam!”, kā arī tika vērtētas skolēnu sekmes. Finālsacensībās piedalīsies katras apakšgrupas 1.vietas ieguvējas katrā vecuma grupā.

Finālsacensībās klases sacentās dažādās sportiskās aktivitātēs – futbola sitienos un bumbas vadīšanā, līkloču skrējienā un stafetē. Skolēni apliecināja savas zināšanas par Olimpisko kustību, kā arī notika īpašas sacensības pedagogiem.

2017./2018.mācību gads un arī projekta „Sporto visa klase” ceturtā sezona, kurā iesaistījās 230 3., 4., 5. un 6. klases no visas Latvijas, kopumā pulcējot vairāk kā 5200 bērnu.

Bauskas sākumskolas 3.a klases sporta skolotāja Elīna Grundmane pēc sacensībām sacīja: „Pirmā gada rezultāti ir labi. Pēc dažām kļūdiņām sacensību pirmajās disciplīnās, bērni saņēmās un atlikušajā finālsacensību dienas daļā nostartēja lieliski. Prieks par bērnu izaugsmi. Sākumā mums gāja grūti. Fiziskā slodze kļuva intensīvāka, jo divu sporta stundu vietā nedēļā mums bija piecas. Salīdzinot ar to, kādus rezultātus bērni uzrādīja septembrī un kādus maijā, bērni ir ļoti auguši, un rezultāti uzlabojušies visiem skolēniem. Bērni paši ir priecīgi un gandarīti par paveikto. Šādās sacensībās skolēni norūda raksturu, viņi saskaras ar papildus spriedzi un satraukumu, ar kuru jātiek galā sacensību laikā. Bērni paši pēc sacensībām teica, ka jāstrādā vēl cītīgāk, lai nākamgad izcīnītu medaļas.”

Projekts „Sporto visa klase” turpināsies arī 2018./2019.mācību gadā, kurā bez projektā jau iesaistītajiem dalībniekiem, sportot piecas reizes nedēļā uzsāks ne tikai jau ierastās 3.klases, bet arī bērni no 2.klasēm.

Jaunais projekta koncepts paredz, ka nākamais mācību gads būs pēdējais, kad projektā varēs iesaistīties no 3.klases, jo sākot ar 2019./2020.mācību gadu projekts „Sporto visa klase” uzņems tikai 2.klašu dalībniekus un katru mācību dienu jeb piecas reizes nedēļā sporta nodarbības ilgs līdz 4.klasei ieskaitot. Savukārt 5. un 6.klašu dalībniekiem trīs fakultatīvās sporta stundas nedēļā būs pēc izvēles.

Projekts paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības projekta ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Projekts „Sporto visa klase” 3.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

LOK ir gandarīta par projekta ievērojamo atsaucību no pašvaldību un izglītības iestāžu puses, jo šajā četrgades posmā ir iesaistījušies vairāk kā 5200 bērnu no 230 klasēm un 67 pašvaldībām.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar „Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors „Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris „LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA „Sportland”.

 

FOTOGALERIJA ŠEIT

 

Artūrs Dulbe, 
Sabiedrisko attiecību speciālists

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas