Piektdiena, 01. Jūlijs, 2022. Imants, Ingars, Intars, Rimants

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projektā restaurēs Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamo māju


Projektā restaurēs Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamo māju2022.03.15 Komentāri (0) Projektā restaurēs Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamo māju

Spēkā stājušies Ministru kabineta noteikumi „Kārtība, kādā piešķiramas un izlietojamas mērķdotācijas investīcijām pašvaldībām”. Mērķdotācijas paredzētas, lai sniegtu atbalstu pašvaldībām, nodrošinot iespēju saņemt valsts budžeta mērķdotāciju investīciju projektu īstenošanai. Domes sēdē pieņemts lēmums, ka šajā programmā pašvaldība iesniegs trīs projektus. Mērķdotācijas finansējums paredzēts ne mazāk kā 100 000 euro un ne vairāk kā 2 000 000 euro vienam investīciju projektam. Vienlaikus viena pašvaldība var iesniegt vairākus projektus, nepārsniedzot kopējo valsts budžeta līdzfinansējuma apmēru 2 000 000 euro. Visi projekti jāīsteno līdz 2023.gada beigām, šogad apgūstot finansējuma lielāko daļu.

 

 

Iesniegšanai sagatavots projekts „Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamās mājas restaurācija”. Dzejnieka V. Plūdoņa memoriālā muzeja „Lejenieki” ansamblis sastāv no dzīvojamās mājas un vairākām saimniecības būvēm, kas kopā veido tipisku Zemgales viensētas kompleksu. Ansamblis ir valsts nozīmes kultūras vēstures piemineklis ar lielu kultūrvēsturisko un sabiedrisko vērtību un ir publiski pieejams. Muzeja galvenais uzdevums ir vēstīt par dzejnieka V. Plūdoņa dzīvi un daiļradi. „Lejeniekos”apmeklētāji aicināti iepazīties arī ar Zemgales lauku sētu, kas atrodas skaistā gleznainā vietā Mēmeles krastā.

 

Jau 2017. gadā tika veikta kūts un klēts restaurācija, taču dzīvojamās mājas tehniskais un vizuālais stāvoklis uzskatāms par neatbilstošu kultūras pieminekļa statusam. Daudzi ēkas būvelementi un detaļas (piemēram, logi, durvis, apkures ietaises u.c.) būvēti,  nerespektējot ne mājās oriģinālos paraugus, ne V. Plūdoņa dzīves laika prototipus, telpu apdare pašreizējā stāvoklī neatbilst dzejnieka dzīves laika situācijai. Mājas veranda ir kritiskā stāvoklī. Lai nodrošinātu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, sagaidot dzejnieka 150 gadu jubileju 2024.gadā, nepieciešams veikt Viļa Plūdoņa muzeja dzīvojamās mājas restaurāciju.

 

Deputāti apstiprināja projekta būvdarbu izmaksas 377 571,59 euro ar PVN, valsts finansējums ir 320 935,85 euro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 56 635,74 euro, tai skaitā:

 

Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums būvuzraudzības un autoruzraudzības darbiem 7719,80 euro.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas