Otrdiena, 16. Augusts, 2022. Astra, Astrīda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projektā „PROTI un DARI!” atbalstu saņem arvien jauni jaunieši


Projektā  „PROTI un DARI!” atbalstu saņem arvien jauni jaunieši2017.10.20 Komentāri (0) Projektā „PROTI un DARI!” atbalstu saņem arvien jauni jaunieši

Sākot ar 2016.gada decembri Bauskas novada pašvaldība iesaista projektā “PROTI un DARI” jauniešus, kuri pašlaik nemācās, nestrādā un neapgūst arodu.   

Uz 1.septembri projektā ir iesaistīti 24 jaunieši. No tiem 15 jaunieši darbības projektā ir sekmīgi pabeiguši,  šobrīd aktīvi darbojas deviņi. Projekta ietvaros jaunieši saņem dažādus atbalsta pasākumus, apmeklē radošās nodarbības, apgūst mājsaimniecības un ēdiena gatavošanas prasmes. Ņemot vērā katra jaunieša individuālās vajadzības, tiek piedāvātas psihologa konsultācijas, sadarbībā ar NVA, jaunieši saņem karjeras konsultācijas. Mentori kopā ar jauniešiem apmeklē Bauskas Kultūras centra piedāvātos pasākumus un izstādes, motivē tos lietderīgi un pozitīvi pavadīt brīvo laiku, sniedz atbalstu pašvērtības stiprināšanai, māca plānot personīgo budžetu, palīdz nospraust reālus mērķus un soli, pa solim tos piepildīt.

Piecas jaunietes mācību centrā “BUTS” ir apguvušas viesmīļa darba tehnoloģijas kursus. Pēc kursu pabeigšanas jaunietēm bija iespēja “ēnot” viesmīlības darba speciālistus vairākās Bauskas ēstuvēs. Viena jauniete ieguva viesmīļa pieredzi ēdināšanas zonā Bauskas pilskalna parka estrādē notikušajā mūzikas un aktīvās atpūtas festivālā “Bauska TasTe”.

Jūnijā  ir notikusi projekta kvalitātes novērtēšanas pirmā vizīte, piedaloties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras struktūrfondu daļas projektu vadītājai Kristīnei Šiļūnei un aģentūras projektu vadītājai Ingai Adamovičai. Vizītes laikā tika pārbaudīta projekta dokumentācija, notika tikšanās un pārrunas ar jauniešiem par projektā gūto atbalstu un iegūto pieredzi.

Bauskā 12.septembrī Latvijas Valsts prezidenta vizītes laikā prezidenta  kundze Iveta Vējone apmeklēja arī Bauskas novada Sociālo dienestu. Vizītes ietvaros tika prezentēts projekts  "PROTI un DARI!". Prezidenta kundze atzinīgi novērtēja un izteica pateicību par ieguldījumu darbā ar šiem jauniešiem.

Šīs programmas ietvaros projektā iesaistītie darbinieki piedalījās divu dienu pieredzes apmaiņas pasākumā Tīnūžu pagastā, Ikšķiles novadā. Pasākumā informēja par jaunumiem un izmaiņām projekta "PROTI un DARI!" ieviešanā, kā arī bija iespēja tikties ar citu pašvaldību kolēģiem un apspriest dažādus ar projekta aktivitātēm saistītus jautājumus. Šāda veida pieredzes apmaiņa ir ļoti nozīmīga projekta aktivitāšu īstenošanai un mērķu sasniegšanai.

Atgādinu, ka projekta „PROTI un DARI!” mērķis ir attīstīt to jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot) prasmes, kuri pašlaik nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki, un veicināt viņu iesaisti izglītībā, darba gaitās, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.  Vienlaikus projekta ietvaros tiks piemērota kompleksa pieeja darbā ar mērķa grupas jauniešiem, lai viņi saņemtu pēc iespējas vispusīgāku un viņu individuālajām vajadzībām piemērotāku atbalstu.

Bauskas novada pašvaldība šo projektu plāno ieviest līdz 2018.gada 31.decembrim. Projektā iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits – 103 jaunieši, kopējais pieejamais finansējums 161 112,60 eiro.

Ja Jums ir interese vai jautājumi par šo programmu, lūdzu, zvaniet programmas vadītājai Dinai Romanovskai, tel.63921802.

Informāciju sagatavoja

projektu vadītāja Jolanta Kalinka


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas