Pirmdiena, 16. Maijs, 2022. Edijs, Edvīns

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projekta ietvaros izprot "laivotāja dabu"


Projekta ietvaros izprot 2018.06.11 Komentāri (0) Projekta ietvaros izprot "laivotāja dabu"

Projekta “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem" ietvaros, 6.jūnijā, projekta partneri vienojās kopīgā laivu braucienā pa Lielupes augšteci ar mērķi izprast “laivotāja dabu”. 

Veidojot pakalpojumu piedāvājumu upju tūristiem, ir būtiski izprast šo tūristu dabu un vēlmes. Tieši tādēļ, uzsākot īstenot projektu “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem”, liela daļa no projekta partneriem – potenciālajiem tūrisma pakalpojuma sniedzējiem, vienojās kopīgam laivu braucienam.

Brauciena laikā, iejutušies “tūrista ādā”, ceļotāji novēroja Lielupes aizaugšanas problēmas, kuru risināšanai seklākajās vietās ir iespējas rīkot talkas un sakopt upi ar roku darbu, bet dziļākajās vietās to var darīt, piesaistot tehniku, kas paredzēta aizaugušu ūdensteču tīrīšanai. Novērtējot šo problēmu, pēc brauciena dalībnieki vienojās augustā rīkot kopīgu upes tīrīšanas talku, savukārt Ozolnieku novada pašvaldība, piesaistot Latvijas vides aizsardzības fonda līdzfinansējumu, rudenī ir paredzējusi vairāku Lielupes posmu mehanizētus attīrīšanas darbus.

Novērojot Lielupes piekrastēs esošās dabas vērtības un cilvēku atstāto vēstures mantojumu, vairākkārt radās jautājumi; kur tad mēs īsti esam un kas šī ir par vietu. Pēc laivu brauciena bija skaidrs, ka projektā plānotie informācijas stendi pie upes noteikti veiks šo informēšanas funkciju, bet nākotnē būs nepieciešams uzstādīt vēl stendus vietās, kur atrodas apskates objekti.

Atsevišķās vietās Lielupei piegulošo zemju īpašnieki bija izvietojuši laipiņas, kas kalpo piekļūšanai pie upes, bet šīs vietas nav piemērotas laivu pietauvošanai.

Pēc laivu brauciena katram pasākuma dalībniekam bija skaidrs, ka projektā plānotās aktivitātes un izvietojamā infrastruktūra ir nepieciešama gan laivotājiem, gan pašiem piekrastēs saimniekojošajiem pakalpojumu sniedzējiem.

 

 

 

 

 

Sanda Lakutijevska,
Projektu vadītāja 
Biedrība "Lauku partnerība Lielupe" 
M.29558505, sanda@partneribalielupe.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas