Pirmdiena, 25. Oktobris, 2021. Beatrise, Beāte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projekta ietvaros aicina veikt daudzdzīvokļu māju atjaunošanu


Projekta ietvaros aicina veikt daudzdzīvokļu māju atjaunošanu2017.07.24 Komentāri (0) Projekta ietvaros aicina veikt daudzdzīvokļu māju atjaunošanu

Bauskas novada pašvaldība un SIA “Vides serviss” ir iesaistījušās Eiropas Savienības projektā “Accelerate SUNShINE”, kas sniegs iespēju arī baušķeniekiem veikt savas daudzdzīvokļu mājas visaptverošu atjaunošanu, būtiski uzlabojot energoefektivitātes rādītājus un ar mājas uzturēšanu saistītās izmaksas.

Projekta vadošais partneris ir Rīgas Tehniskā universitāte. Projekta partneri ir četras Latvijas pašvaldības – Ādaži, Bauska, Jūrmala un Tukums, kā arī dažādi nozares eksperti – SIA „Ekodoma” un nevalstiskās organizācijas “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” un “Funding for future” (Nīderlande).

Jauna pieeja daudzdzīvokļu māju atjaunošanā

Projekta ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja veikt savas daudzdzīvokļu mājas visaptverošu atjaunošanu un energoefektivitātes uzlabošanu, izmantojot t.s. energoefektivitātes pakalpojumu līgumu (saīsinājumā EPC), kuru piedāvāsenergoservisa uzņēmumi (saīsinājumā ESKO). Dalība projektā nodrošinās juridisko atbalstu un segs tehnisko dokumentu sagatavošanas izmaksas. Bauskas novadā starpnieks starp iedzīvotājiem un ESKO būs namu pārvaldnieks SIA “Vides serviss”.

Galvenais princips energoefektivitātes pakalpojuma līgumam (EPC) ir 20 gadu garantija, ka atjaunošanas procesa rezultātā būs sasniegti enerģijas ietaupījumi un nodrošināts nepieciešamais komforta līmenis.

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā – mājas atjaunošanai dzīvokļu īpašniekiem nevajadzēs uzņemties kredītsaistības. Renovācijas izmaksas un EPC izmaksas tiks apmaksātas no siltumenerģijas ietaupījumiem, kā arī papildus tiks piesaistīts ALTUM līdzfinansējums.  

No iedzīvotāju puses tas nozīmē, ka būtiski nemainīsies līdzšinējās komunālo pakalpojumu izmaksas, taču tās būs atkarīgas no paredzamajiem ieguldījumiem un veicamajiem darbiem konkrētajā mājā. Tomēr ieguvums ir pilnībā atjaunota un estētiski pievilcīga māja, kuras uzturēšanā vairs nebūs jāiegulda tik lieli līdzekļi kā līdz renovācijai.

Pirmais solis daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir lēmums par dalību šajā projektā un savas mājas pilnvarotā pārstāvja izvēlēšana. Mājas pilnvarotā persona projekta realizācijas laikā būs kā kontaktpersona starp iedzīvotājiem, ESKO un nama pārvaldnieku. SIA “Vides serviss” nodrošinās mājas sapulču organizēšanu un dokumentācijas sagatavošanu dalībai projektā. Iedzīvotāji projekta sagatavošanas procesā paši pieņems lēmumu par to, kādi darbi un kādā apjomā tiks veikti. Projekta sagatavošanas gaitā katrai mājai tiks veikts ekonomiskais aprēķins par iespējamām izmaksām un piedāvāti vairāki risinājumi, bet jau tagad paredzams, ka komunālie maksājumi būtiski neatšķirsies no esošajiem maksājumiem.

Tā kā samaksa ESKO uzņēmumam lielā mērā būs atkarīga no siltumenerģijas ietaupījumiem, tad, slēdzot ilgtermiņa līgumu, pakalpojuma sniedzējs garantē ēkas ilgmūžību un ir ieinteresēts paveikt savu darbu kvalitatīvi.

Svarīgi soļi dalībai projektā “Accelerate SUNShINE”:

  1. Dzīvokļu īpašniekiem jāvienojas par vēlmi piedalīties projektā un jāvēršas pie pārvaldnieka SIA “Vides serviss”.
  2. Pārvaldnieks organizē mājas sapulci, lai dzīvokļu īpašnieki lemtu par dalību projektā un izvēlētu pilnvaroto personu (kontaktpersona projekta realizēšanas laikā).
  3. Tiek veikta mājas energoaudita izstrāde un tehniskā apsekošana.
  4. Dzīvokļu īpašniekiem tiek prezentēti vairāki iespējamie renovācijas varianti un ekonomiskais aprēķins – paredzamie ikmēneša maksājumi par mājas atjaunošanu un komunālajiem pakalpojumiem.
  5. Dzīvokļu īpašnieki pieņem lēmumu par tālāku dalību projektā.

NB! Mājas atjaunošanas projekta sagatavošanas un realizēšanas gaitā dzīvokļu īpašnieki par katru no soļiem pieņems attiecīgos lēmumus kopsapulcē!

Dzīvokļu īpašnieku ieguvumi:

Informāciju sagatavoja:

SIA „Vides serviss” sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Avota-Zalstere


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas