Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projekta “Darba ar jaunatni pilnveidošana Bauskas novadā” atklāšanas pasākums


Projekta “Darba ar jaunatni pilnveidošana Bauskas novadā” atklāšanas pasākums2017.05.13 Komentāri (0) Projekta “Darba ar jaunatni pilnveidošana Bauskas novadā” atklāšanas pasākums

13. maijā notika projekta “Darba ar jaunatni pilnveidošana Bauskas novadā” atklāšanas pasākums. Pasākuma vadītāja ir Solvita Jirgensone, biedrības “Apvienība Jums” pārstāve.

Projekta mērķis ir attīstīt darba ar jaunatni sistēmas izveidi Bauskas novada pašvaldībā un sekmēt plānveida ilgtermiņa darba ar jaunatni īstenošanu, atbilstoši jauniešu vajadzībām un pašvaldības un valsts kopējām prioritātēm, uzlabojot jaunatnes politikas sasniedzamos rezultatīvos rādītājus. Projekta sadarbības partneri - Biedrība “Apvienība JUMS” un Jaunatnes jomas pētnieks - Gints Klāsons

Prezentācijā Iveta Balcere, Bauskas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja atklāja, ka “projekta galvenās aktivitātes ir veikt pētījumu - identificēt jauniešu vajadzības. Izstrādāt priekšlikumus konkrēti veicamiem pasākumiem. Noteikt institūciju kompetences pašvaldības darba ar jaunatni īstenošanai. Izstrādāt optimālas institucionālās sistēmas modeli. Organizēt mērķtiecīgas tikšanās - diskusijas un pieredzes apmaiņu”. Projekta rezultātā tiks veikts pētījums par Bauskas novada jauniešu mērķgrupām un to vajadzībām. Tiks izstrādāts institucionālās sistēmas modelis darbam ar jaunatni Bauskas novada pašvaldībā. Un izstrādāta monitoringa jeb uzraudzības sistēma jaunatnes politikas ieviešanas ietekmes un ilgtspējas izvērtēšanai.

“No jauniešiem ir grūti uzzināt savu viedokli, jo viņi saka to, ko mēs vēlamies dzirdēt, bet paklausoties no malas vai redzot facebook vai instagramā, par ko viņš “cepas”, tad ir redzamas viņu īstās vēlmes”, atzina pasākuma vadītāja Solvita Jirgensone.

Jaunatnes jomas pētnieks, Gints Klāsons precizēja, ko vēlas anketā noskaidrot no jauniešiem, “mēs vēlamies noskaidrot vērtējumu par Bauskas novadu kā dzīves, mācību un darba vidi, kā arī jauniešu ikdienas migrāciju, jauniešu līdzdalību, informācijas kanālus un kādi ir jauniešu plāni par dzīvesvietas maiņu 3 gadu laikā”.

Lai iegūtais pētījums būtu kvalitatīvs ir nepieciešams iegūt vismaz 300 respondentu atbildes.

Uz pasākumu tika aicināti darba ar jaunatni iesaistīto institūciju speciālisti t.sk. izglītības iestāžu, pašvaldības vadības pārstāvji, jaunatnes organizāciju un organizāciju, kas strādā ar jauniešiem pārstāvji, u.c. interesenti, kuriem rūp darba ar jaunatni pilnveidošana Bauskas novada pašvaldībā.

Ilvija Tetērina,
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas