Sestdiena, 25. Marts, 2023. Marita, Māra, Mārīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Projekta „Biznesa bibliotēka” aktualitātes


 Projekta „Biznesa bibliotēka” aktualitātes2014.08.22 Komentāri (0) Projekta „Biznesa bibliotēka” aktualitātes

Bibliotēka ir tā vieta, kur esošie un potenciālie uzņēmēji var iegūt jaunas zināšanas par interesējošām tēmām. E-prasmju nedēļas pasākumā uzņēmēji uzzināja par pieejamajiem pakalpojumiem e-vidē. Informatīvo stundu laikā skolēni iepazinās ar Biznesa bibliotēkas tematiski daudzveidīgo krājumu un abonētajām pilntekstu datubāzēm. Bauskas Biznesa bibliotēka, sadarbībā ar Bauskas novada Izglītības nodaļu, organizēja arī izglītojošu braucienu uz Ventspili tiem novadu skolu audzēkņiem, kuri piedalījās biznesa ideju konkursā „Manas idejas jaunajai Bauskas bibliotēkai” un uzvarēja pirmajā atlases kārtā. Biznesa bibliotēka sadarbojas arī ar SIA „Latgales apmācību centrs” Bauskas nodaļu. Profesionālās tālākizglītības mācību grupas „Mazā biznesa organizēšana” dalībnieki iepazinās ar bibliotēkas mājas lapā izveidoto sadaļu – Biznesam, jaunākās biznesa literatūras apskatu un piedalījās praktiskās nodarbībās par biznesa informācijas meklēšanu bibliotēkas abonētajās datubāzēs. Individuālās konsultācijas par biznesa tēmu tiek rīkotas tiem interesentiem, kurus interesē informācijas iegūšana par uzņēmējdarbības tēmu. Katru mēnesi tiek izliktas izstādes, kas atklāj Biznesa bibliotēkas unikālo krājumu un var būt saistošas gan esošajiem, gan potenciālajiem uzņēmējiem.

Projekta ietvaros Bauskas novada pagastos ir izveidotas 7 biznesa atbalsta bibliotēkas (Codes, Jauncodes, Brunavas, Grenctāles, Ceraukstes un Rītausmu). Minētās bibliotēkas dažādām mērķgrupām organizē pasākumus, kas atbilst viņu interesēm. Piemēram, uzņēmēju tikšanās ar NVA Bauskas filiāles pārstāvjiem (Rītausmu bibliotēka), iedzīvotāju tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem (Brunavas, Codes, Jauncodes, Grenctāles bibliotēkas), izglītojošas ekskursijas skolēniem uz vietējām zemnieku saimniecībām (Brunavas, Grenctāles bibliotēkas) u.c. Informācijas stundās, izglītojošos pasākumos un radošās laboratorijās jauniešu biznesa grupu dalībnieki (Rītausmu bibliotēka) piedalās jaunu ideju ģenerēšanā un attīstīšanā. 

Bauskas Biznesa bibliotēka tuvākajā nākotnē ir ieplānojusi veidot sadarbību ar Nodarbinātības Valsts Aģentūru Bauskas filiāli, ar SMU (skolēnu mācību uzņēmumi), ar savām aktivitātēm piedalīties arī 4. Pagalmu svētkos, kā arī 13. Grāmatu svētkos organizēt publisko diskusiju dažādu partiju politiķiem par uzņēmējdarbībai svarīgu tēmu – lauku ceļu stāvokli un to uzlabošanas iespējām. Biznesa bibliotēkas arī turpmāk būs mūsdienīgi atbalsta punkti uzņēmējdarbībai ar saviem universālajiem krājumiem, ar informācijas resursu daudzveidību un izglītojošiem pasākumiem. 

Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku pārrobežu sadarbības tīkla izveidošana” (Nr. LLIV-253) ietvaros notikusi projekta darba grupas tikšanās, kurā tika apspriestas aktivitātes, kuras jāīsteno līdz projekta noslēgumam. Partneriem vēl jāorganizē pieredzes apmaiņas braucieni apskatot biznesa atbalsta bibliotēkas Lietuvā un Bauskas novadā, jāizgatavo plakāti un brošūras par Biznesa atbalsta bibliotēku pakalpojumiem, kā arī jāorganizē noslēguma konference, kas notiks 2014.gada 15.oktobrī Biržos u.c.

Atgādinām, ka projekts noslēgsies 2014.gada 1.novembrī.


Bauskas Centrālās bibliotēkas Biznesa bibliotēkas vadītāja Ērika Pelcere
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Māra Dēliņa-Kalniņa

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas