Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Prestižajā PČ posmā Abū Dabī U.Slakteris izcīna 5.vietu F2 ūdens motosportā


Prestižajā PČ posmā Abū Dabī U.Slakteris izcīna 5.vietu F2 ūdens motosportā2019.12.09 Komentāri (0) Prestižajā PČ posmā Abū Dabī U.Slakteris izcīna 5.vietu F2 ūdens motosportā

Šīs  nedēļas nogalē, 7.decembrī, Abū Dabī norisinājās Pasaules čempionāta noslēdzošais posms ūdens motosportā F2 klasē, kur Latvijas pilots, baušķenieks Uvis Slakteris no ’’Riga Powerboat Team’’ izcīnīja 5.vietu, liecina Latvijas ūdens motosporta federācijas rīcībā esošā informācija. 
 

Šis Pasaules čempionāta posms Abū Dabī raksturīgs ar to, ka tajā piedalīties var tikai uzaicinātie 20 labākie pasaules piloti. No Latvijas šo uzaicinājumu saņēma divi piloti – Uvis Slakteris un Ņikita Lijcs. Sacīkste bija ļoti spraiga, jo tajā piedalījās ļoti daudzi augstas klases sportisti, pat vairāki F1 piloti.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abos brīvajos treniņos U.Slakteris uzrādīja piekto labāko rezultātu. Bet kvalifikācijas braucienā nepaveicās. Sakarā ar sīvo konkurenci, tika mēģināts iet uz maksimālo risku un, lai laiva būtu vieglāka, tika ieliets minimālais degvielas daudzums. Bet dažādu apstākļu dēļ pilotiem bija jāveic vairāki papildu apļi un beigās nepietika degvielas. Tā U.Slakteris kvalifikācijā palika 13. Tas nozīmēja arī 13 starta pozīciju pašā sacīkstē.


Jau sacensību startā U.Slakteris veica izcilu uzrāvienu un apsteidza vairākus sportistus. Bet šis posms ir slavens ne tikai ar prestižu, bet arī sarežģīto trasi. Un to pierādīja vairākas avārijas. Jau sacīkstes pirmajā daļā, nespējot reaģēt uz negaidītajiem augstajiem viļņiem, kūleni apmeta pieredzējušais zviedru pilots Osterbergs. Kad sacīkste tika atjaunota, vēl nenobraucot pilnu apli, sekoja nākošā smagā avārija. Tur pagriezienā pie bojas veicot apdzīšanu cīņā par pjedestālu, saskrējās nīderlandietis Zandbergens un zviedrs Petersons. Pēc tam cīņa turpinājās līdz pēdējam brīdim. U.Slakteris finišēja sestais, bet Ņ.Lijcs astotais. Bet tehniskās komisijas slēdziena rezultātā par neatļautu motora pārveidošanu tika diskvalificēts lietuvietis E.Riabko, Latvijas piloti pacēlās par vienu vietu uz augšu – U.Slakteris 5. vietā, bet Ņ.Lijcs 7.vietā.


„Esmu lepns, ka šajā prestižajā posmā Latvijas piloti sevi parādīja izcili. Pirmajā desmitniekā tikai divām valstīm izdevās izcīnīt vairāk par vienu vietu. Tās ir sacensību rīkotāji Apvienoto Arābu Emirāti un Latvija. Tas liecina, ka esam pasaules ūdens motosporta elitē”, teica Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Atis Slakteris.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Papildus informācija:
Atis Slakteris, tel.29207066


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas