Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pozitīva dzīves uztvere deviņdesmit gadu garumā


Pozitīva dzīves uztvere deviņdesmit gadu garumā2014.10.21 Komentāri (0) Pozitīva dzīves uztvere deviņdesmit gadu garumā

Divas dižas mūsu novada jubilāres Zentu Graudiņu un Emmu Korpu, sociālās aprūpes centra „Derpele” Bauskas filiāles iemītnieces, 20.oktobrī devās sveikt Bauskas novada pašvaldības vadītājs Raitis Ābelnieks. Pašvaldība cienījamās jubilāres sveica ar ziediem un naudas balvu, kas paredzēta visiem pašvaldībā deklarētajiem iedzīvotājiem, kas svin savas dzīves 90., 95., vai 100.dzīves jubileju.
Zenta Graudiņa dzimusi Ventspilī, bet savas dzīves lielāko daļu aizvadījusi strādājot par ekonomisti Jelgavā. Viņa atzina, ka dzīves gājums bijis gana raibs, piedzīvots gan karš, gan grūtie pēckara atjaunošanas gadi. Kara beigās leģionā iesaukts Zentas kundzes brālis, kas Vācijā pazuda bez vēsts un arī ar Sarkanā Krusta palīdzību tuvinieku nav izdevies sameklēt. Zentas kundze (attēlā pa kreisi) priecājas par saviem mazbērniem un mazmazbērniem, kas kundzei sarīkojuši brīnišķīgas dzimšanas dienas svinības.
Savukārt Emmas Korpas kundzes dzimtā puse ir Stelpe. Viņas mūžs bijis skarbs un raibs. Piedzīvots izsūtījums uz Sibīriju – Vorkutas apgabalu, kur kundze nosūtīta kopā ar savu mazo, mēnesi veco dēliņu. „Esmu pabijusi arī Stūra mājā un bargas lietas pieredzējusi”, atcerējās sirmgalve. Pēc Staļina nāves Emmas kundzi amnestēja. „Bet ko tas līdzēja... dēliņš izsūtījumā nomira un mana dzīve bija zaudējusi jēgu”, sacīja Emmas kundze.
Kaut gan dzīve abām jubilārēm bijusi gana sūra un raiba, abas kundzes ir ļoti pozitīvas un apmierinātas ar savu dzīvi šodien un priecājas par katru skaisto dienu.
Aprūpes centra vadītāja Inta Savicka un sociālā darbiniece Dzintra Lapiņa kundzēm pasniedza kliņģeri ar krāšņu sveču salūtu.
Andra Matuļenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas