Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Potenciālos audžuvecākus un adoptētājus aicina pieteikties apmācībām


Potenciālos audžuvecākus un adoptētājus aicina pieteikties apmācībām2019.03.18 Komentāri (0) Potenciālos audžuvecākus un adoptētājus aicina pieteikties apmācībām

Zemgales ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs „AIRI vecākiem” uzsāk potenciālo audžuvecāku un adoptētāju apmācības audžuģimenes statusa iegūšanai.

 

Zemgales ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra „AIRI vecākiem” vadītāja Irēna Kalniņa skaidro, ka Zemgales ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs AIRI vecākiem (turpmāk – Centrs) ir nevalstiskas organizācijas struktūrvienība, kuras mērķis ir sniegt atbalstu audžuvecākiem, aizbildņiem, adoptētājiem un viesģimenēm, kā to nosaka valsts  Ministru kabineta noteikumi.

 

 

 

„Uz šo brīdi Centrā ir reģistrētas 11 audžuģimenes, vēl divas gaida statusa apstiprinājumu no Bauskas novada bāriņtiesas. Ar šī gada februāri Centrs nodrošina divas atbalsta grupas -  audžuģimenēm un aizbildņiem. Vēlamies atgādināt, ka Centram ir tikai un vienīgi atbalsta funkcija – tā nav iestāde, kas kontrolēs un vai kaut kādā veidā ietekmēs ģimenes vai uzraugošās iestādes – bāriņtiesas,” informē I. Kalniņa.

 

Centrs arī šajā gadā plāno organizēt jaunu audžuģimeņu apmācības un tādēļ aicina pieteikties ģimenes, kas nolēmušas par tādām kļūt. Potenciālo audžuvecāku apmācības sastāv no 50 stundām teorijas un 16 stundas prakses, ko iespējams iziet arī Īslīces SOS bērnu ciematā.

 

Nesen kā apmācības apguvusi un par audžumammu kļuvusi Sanita Kožeņevska. Viņa iedrošina cilvēkus sekot sajūtām un sirdsbalsij. „Aizbildnis esmu jau 10 gadus. Mācīties apmācībās mani mudināja kolēģi. Cilvēkiem nevajadzētu baidīties no iekšējās balss, kura mudina rīkoties, kaut šķiet, ka ir mazliet bail. Man palīdzēja citas audžumammas un speciālisti, sniedza konsultācijas, iedrošināja. Tas ir komandas darbs, kas tendēts vienam mērķim – sniegt bērniem mīlestību un ģimeni,” tā S. Kožeņevska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potenciālie - topošie audžuvecāki un adoptētāji, aicināti pieteikties apmācībām līdz 20.martam. Ja tiks nokomplektēta mācību grupa, apmācības plānots uzsākt aprīļa vidū. Apmācības vadīs treneru pāris - jomas profesionālis, psiholoģe Inga Rutule un praktiķis ar pieredzi vecāku gādību zaudējušu bērnu aprūpē – Inese Fecere-Antipina.

 

Visi interesenti, jebkuru jautājumu gadījumā, laipni aicināti zvanīt pa tālruni 27880031.
Apmācību vieta: SOS bērnu ciemata Īslīcē teritorijā, Imantas 1, Īslīces pag., Bauskas nov., LV 3901
Pieteikšanās apmācībām pa tālr. 27880031 vai e-pasts: Irena.Kalnina@sosbca.lv

 

Zemgales atbalsta centrs  "Airi vecākiem" piedāvā:

 • sociālā darbinieka konsultācijas un atbalstu audžuģimenei un bērniem;
 • psihologa konsultācijas un atbalstu audžuģimenei un bērniem;
 • citu piesaistīto speciālistu (jurists, psihoterapeits, logopēds, speciālais pedagogs, psihiatrs, u.c.) konsultācijas audžuģimenei un bērniem;
 • sociālā darbinieka un, pēc nepieciešamības, citu speciālistu konsultācijas audžuģimenes dzīvesvietā;
 • atbalstu nepieciešamo pakalpojumu plānošanā un piesaistē bērniem;
 • audžuģimenes zināšanu pilnveides apmācības un izglītojošus seminārus ;
 • atbalsta grupas audžuģimenei;
 • attīsta audžuģimeņu savstarpējā atbalsta tīkla veidošanos;
 • veicina bērna un viņa izcelsmes ģimenes attiecību saglabāšanu un uzturēšanu;
 • organizē un nodrošina audžuģimenē ievietotā bērna saskarsmi ar vecākiem, brāļiem (pusbrāļiem), māsām (pusmāsām), radiniekiem vai bērnam tuvām personām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas