Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Plaši apmeklēta, aizrit iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības speciālistiem Rītausmās


Plaši apmeklēta, aizrit iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības speciālistiem Rītausmās2015.02.02 Komentāri (0) Plaši apmeklēta, aizrit iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības speciālistiem Rītausmās

31.janvārī Īslīces kultūras namā Bauskas novada pašvaldības speciālisti uz sarunu aicināja Rītausmu iedzīvotājus, lai diskutētu par sporta un atpūtas zonas izveidi Rītausmās, kā arī lai apspriestu daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku LLT 17., 18., 21. un 22. teritoriju piebraucamā ceļa labiekārtošanas iespējas. 

Prieks, ka uz aicinājumu bija atsaukušies ap 50 interesenti. Bauskas novada pašvaldības īpašumā atrodas zemes gabals Īslīces kultūras namam. Izmantojot jaunā plānošanas perioda Eiropas Savienības fondu līdzekļus, teritoriju plānots labiekārtot. Sanākušajiem tika piedāvāts izvērtēt četrus Latvijas Lauksaimniecības universitātes ainavu arhitektu specialitātes studentu sagatavotos sporta un atpūtas zonas skiču projektus. Izcelt vienu no skiču projektiem būtu grūti, tādēļ iedzīvotāji rosināja no katra projekta izvēlēties vislabākos un interesantākos risinājumus.

Lielu interesi raisīja arī daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagalmu teritorijas labiekārtošanas jautājums. Tas, ka sanāksme bija tik plaši apmeklēta, liecina, ka iedzīvotāji vēlas dzīvot sakārtotā vidē, tādēļ pašvaldībai ir jārod iespējas viņus atbalstīt šajā nebūt ne vieglajā ceļā.

Par to, kas būtu darāms, ideju netrūka - jāsakārto lietus ūdens novadīšanas sistēma, lai lietainajos rudeņos un pavasaros nav jābrien pa peļķēm, jāizbūvē stāvlaukums, jo šobrīd automašīnas lielākoties tiek turētas uz zaļās zonas, tāpat nepieciešams parūpēties par brauktuves seguma sakārtošanu, skaistākai videi noteikti nepieciešami arī apstādījumi, tāpat nedrīkst aizmirst arī par bērnu un jauniešu vajadzībām, jāparūpējas, lai iekšpagalmu vide ir droša bērnu rotaļām.

Ir grūti izvērtēt ar ko sākt, taču vispirms iedzīvotājiem vajadzētu nokārtot savas saistības ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, kā arī jānorēķinās par Nekustamā īpašuma nodokļa parādiem, ja tādi ir. Kad šie nosacījumi ir izpildīti, iedzīvotāji ar savām idejām var pretendēt uz pašvaldības atbalstu „Saistošajos noteikumos par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējuma apmēru un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai” noteiktajā kārtībā.

Iedzīvotājos bija jūtama vēlme rīkoties un kopā strādāt, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Bauskas novada pašvaldība vienmēr bijusi pretimnākoša iedzīvotāju iniciatīvām, tādēļ iedzīvotāji ir aicināti uz aktīvu līdzdalību savas apkārtējās vides sakārtošanā. Kopā mēs varam vairāk!  

Attēlos LLU studentu idejas sporta un atpūtas zonas izveidei Rītausmās

Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas