Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pirmie Dziesmu un deju svētku dalībnieki


 Pirmie Dziesmu un deju svētku dalībnieki - Bauskas Bērnu un jauniešu centra Mūsdienu deju grupa2014.12.12 Komentāri (0) Pirmie Dziesmu un deju svētku dalībnieki - Bauskas Bērnu un jauniešu centra Mūsdienu deju grupa

No 2014.gada 21.novembra līdz 28.novembrim notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mūsdienu deju lielkoncerta repertuāra apguves skates piecos Latvijas vēsturiskajos novados. Skatēm tika pieteikti 112 kolektīvi ar 1900 dalībniekiem.

Zemgales reģiona skate notika Īslīces Kultūras namā 28.novembrī, kur ieradās ap 400 dejotāji no Jelgavas, Tukuma, Ķekavas, Jūrmalas, Auces, Elejas. Tās bija pirmās ugunskristības Bauskas BJC mūsdienu deju grupai, kura darbojas otro gadu Kitija Zosa vadībā.
Valsts izglītības satura centra vecākā referente Zanda Mūrniece pārskatā par šo pasākumu raksta: „Skašu mērķis – apzināt mūsdienu deju kolektīvu māksliniecisko līmeni, deju iestudējumu kvalitāti un ieteikt dalībniekus mūsdienu deju lielkoncerta papildu repertuāra apguvei. Mūsdienu dejas žanram skates ar koprepertuāru notika pirmo reizi žanra pastāvēšanas vēsturē, kas prasīja pedagogu profesionālu un atbildīgu pieeju piedāvāto horeogrāfiju iestudēšanai. Skatēs tika demonstrēta izcila meistarība deju iestudējumos.”
Bauskas BJC pārstāvēja 8.-12.klašu dejotājas, izpildot horeogrāfes Elīnas Gaitjukevičas deju „Megabaitu armija” un Ievas 

Valdmanes deju „Dzeguzes bērni”. Esam lepni un iedvesmoti, ka mūsu meitenes ir to kolektīvu vidū, kuri ir saņēmuši ieteikumu dalībai XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lielkoncertā Ķīpsalā 2015.gada 6. un 7. jūlijā. Kolektīva vadītāja Kitija priecīgi atzīst, ka tas ir liels sasniegums, jo Bauskā savu dejotprasmi rādīja pieredzējušas un visā Latvijā pazīstamas deju studijas, piemēram, Tukuma „Demo”, Jelgavas „Benefice” un „Intriga”. Mūsu meitenes ir ieguldījušas lielu darbu gan deju soļu slīpēšanā, gan dejas stāsta apgūšanā un iestudēšanā. Arī šos priekšnesumus varēja baudīt Bauskas BJC koncerta „Balti raksti pūriņā” apmeklētāji. 
Lai dzīvo dejotprieks!

 

Benita Svareniece
Bauskas BJC direktore


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas