Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pilskalna iela kļūs draudzīgāka cilvēkiem ar funkcionalitātes traucējumiem, jaunajiem vecākiem un velosipēdistiem


Pilskalna iela kļūs draudzīgāka cilvēkiem ar funkcionalitātes traucējumiem, jaunajiem vecākiem un velosipēdistiem2020.09.18 Komentāri (0) Pilskalna iela kļūs draudzīgāka cilvēkiem ar funkcionalitātes traucējumiem, jaunajiem vecākiem un velosipēdistiem

Jau laikā, kad viena Pilskalna ielas daļa tika atvērta satiksmei un gājējiem, pašvaldība konstatēja, ka pāris vietās gājēju ietves izmantošana cilvēkiem ar funkcionalitātes traucējumiem, velosipēdistiem un jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem ir apgrūtināta gājēju ietves slīpuma dēļ.

Dažādu apstākļu dēļ konstatētās nepilnības ātrāk nebija iespējams novērst. Drīzumā situācija mainīsies – gājēju ietves krituma augstums tiks būtiski samazināts, uzlabojot drošību un ielas pieejamību cilvēkiem ar funkcionalitātes traucējumiem, jaunajiem vecākiem un velosipēdistiem.

 

 

Plānots samazināt gājēju ietves slīpumu vietās, kur ietve savienojas ar privātmāju iebraucamo ceļu. Ietves slīpums no viena metra tiks „izstiepts” līdz diviem, dažviet pat trijiem metriem, lai panāktu lēzenāku pāreju starp gājēju ietvi un iebraucamo ceļu.

 

Tāpat Pilskalna ielā tiks aizvietotas esošās salaiduma vietas starp gājēju ietvi un iebrauktuvi ar bruģakmens materiāliem, lai cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslos, priekšējie riteņi „neiesprūst” salaiduma vietās, kā tas epizodiski notika līdz šim.

 

Darbus plānots sākt nākamās nedēļas sākumā. 

 

Atsevišķās vietās, kur ieklāts jaunais asfalts, gājēju ietves salaiduma vieta ar ielas braucamo daļu ir vairākus centimetrus augsta. Šajās vietās salaiduma vietas kļūst piemērotākas cilvēkiem ratiņkrēsos, jaunajiem vecākiem un velosipēdistiem tad, kad tiks ieklāta asfalta seguma virskārta, kas būtiski samazinās augstuma attiecību starp gājēju ietvi un braucamo daļu.

 

Kā jau esam informējuši, pēc tam, kad pašvaldība pārtrauca sadarbību ar SIA „YIT Infra Latvija”, Pilskalna ielas pārbūves darbus veiks SIA „VIONA”.

 

Vairāk par Pilskalna ielas pārbūves darbiem lasiet: ŠEIT.

 

Paldies Kristapam Tihanovam par dalību Pilskalna ielas apsekošanā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas