Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

PII “Pasaulīte” kolektīvs ar vecākiem bērniem izzinošā veidā labiekārto teritoriju


PII “Pasaulīte” kolektīvs ar vecākiem bērniem izzinošā veidā labiekārto teritoriju 2018.05.24 Komentāri (0) PII “Pasaulīte” kolektīvs ar vecākiem bērniem izzinošā veidā labiekārto teritoriju

Pirmsskolas izglītības mērķis ir zinātkāri un dzīvespriecīgi bērni, kuri dzīvo veselīgi un aktīvi. Galvenā mācību organizācijas forma – rotaļnodarbība, kas veidota saskaņā ar bērna vajadzībām un interesēm.

Lai šo mērķi īstenotu un veidotu mācību procesu, kurš ir vērsts uz līdzvērtīgu visu caurviju prasmju, izpratnes un pamatprasmju mācību jomās attīstību ar organizētu mācību procesu telpās vairs nepietiek. Tāpēc jāizmanto dažādas idejas - kā paplašināt mācību un rotaļu telpas ārpus iestādes. Šim nolūkam lieliski var izmantot āra teritoriju ( rotaļlaukumus, zālienus u.t.t.).

Lai sekmētu jauno uz kompetenču attīstību virzītu izglītību, PII “Pasaulītes” struktūrvienības kolektīvs, sadarbojoties ar vecākiem, šī gada maijā lielas pūles un radošumu ieguldīja, lai iestādes apkārtējo vidi ierīkotu ne tikai estētisku, bet arī funkcionālu – darboties un izzināt rosinošu. Ir padomāts arī par bērnu veselības saglabāšanu un fizisko spēju stiprināšanu. Lielākā daļa objektu tika darinātas no otrreizēji pārstrādājamiem materiāliem, tādējādi turpinot īstenot iestādes kā “Eko skolas” uzdevumus.

Šobrīd iestādes sētas pusē ir izveidotas divas zaļās klases, stendi vēršanai, pīšanai. No dabas materiāliem gatavotas spēles gan fiziskās aktivitātes, gan zināšanu sekmēšanai. Ierīkota sajūta taka, pa kuru pārvietojoties iestādes bērni varēs masēt savas pēdiņas un augt veselīgi.

Protams jāpiemin arī tas cik svarīga pirmsskolas vecumā ir estētiskā vide, kurā bērns atrodas un kuru sekmīgi var izmantot izziņas intereses veicināšanai. Visapkārt laukumiem ir daudz apstādījumu, katrā laukumā darināti vides objekti, kuros savu ziedēšanas laiku gaida dažādi vasaras ziedi. Pļavā atbraucis no koka kastēm veidots vilcieniņš, kurā pasažieru lomu ieņēmuši dažādi augi un ziedi.

Savukārt “Lielās Pasaulītes grupas “Podziņas” vecāki un skolotājas, turpinot attīstīt iestādes šī gada Eko skolas tēmu “Transports” izveidojuši veselu autoparku, kurā auto darināti no otrreiz pārstrādājamajiem materiāliem.

Nodarbību organizēšanai rotaļlaukumus izmanto arī “Pasaulītes” Saules ielā 8 skolotājas. 22.maijā interesenti tika aicināti vērot – kā bērni rotaļājoties ārā, apgūst izvirzītos uzdevumus, radoši izpaužas un veic pētnieciskos darbus. Šajā dienā pie bērniem ciemoties bija atvesti arī dažādi mājdzīvnieki, un bērni tos varēja zīmēt pēc tiešā vērojuma. Bērni to arī darīja ar lielu aizrautību, jo bērniem ir svarīgi darboties ar prieku, aktīvi līdzdarboties un radoši izpausties, gūstot pieredzi par apkārtējo pasauli.

Paldies visām skolotājām, iestādes darbiniekiem un protams – vecākiem par ieguldīto darbu iestādes vides pilnveidošanā! Atcerēsimies – tikai sajūtot mīlestību, rūpes un atbalstu, bērns aug un attīstās kā pilnvērtīga personība.

 

FOTOGALERIJA ŠEIT

 

Bauskas novada administrācijas
Izglītības nodaļas metodiķe
Baiba Šumina


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas