Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

PII Pasaulīte audzēkņi „Rīcības dienas” ietvaros apmeklē novada domi un dalās ar veiktajiem vides piesārņošanas pētījumu rezultātiem


PII Pasaulīte audzēkņi „Rīcības dienas” ietvaros apmeklē novada domi un dalās ar veiktajiem vides piesārņošanas pētījumu rezultātiem 2019.11.08 Komentāri (0) PII Pasaulīte audzēkņi „Rīcības dienas” ietvaros apmeklē novada domi un dalās ar veiktajiem vides piesārņošanas pētījumu rezultātiem

Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde „Pasaulīte” jau astoto gadu realizē starptautisko projektu „Ekoskolas programma”, kurā katru gadu tiek aktualizētas dažādas tēmas par apkārtējo vidi un tās aizsardzību.

Viena no tēmām pagājušajā mācību gadā bija par transportu. Grupas „Mārītes” skolotājas Sarmīte Umbrasa un Zanda Zariņa kopā ar bērniem veica pētījumu visa mācību gada garumā.  Piecu minūšu intervālā katru mēnesi tika skaitīti transporta līdzekļi, datus apkopojot tabulā. Šie dati liecina, ka dažkārt piecās minūtēs gar bērnudārzu aiztraukušās pat 160 vieglās un 58 kravas automašīnas. Savukārt, vismazāk redzēti velosipēdi un traktori.

Grupas „Sprīdītis” bērni kopā ar skolotājām Sandru Zeltiņu un Baibu Kramiņu veica eksperimentu, lai noskaidrotu automašīnu izplūdes gāzu ietekmi uz vidi. Novērojuma laikā automašīnai ar benzīna dzinēju un automašīnai ar dīzeļdzinēju uz izpūtēja tika uzvilktas baltas zeķītes. Eksperimenta rezultātā, darbinot automašīnas, zeķītes mainīja krāsu. Ja benzīna dzinēja automašīnas zeķīte kļuva pelēka, tad dīzeļdzinēja automašīnas zeķīte bija kļuvusi pavisam tumša un netīra. Šis novērojums lika bērniem saprast, ka automašīnas, īpaši ar dīzeļdzinēju, piesārņo apkārtējo vidi un gaisu, kuru elpojam.

Tā kā šosejas A7 posms iet garām mūsu pirmsskolas izglītības iestādei, aktualizējām, mūsuprāt, Bauskas pilsētas lielāko vides problēmu.  Tā saistīta ar lielo transporta plūsmu, kas diennaktī izbrauc cauri pilsētai pavisam tuvu mūsu bērnudārzam. Tādēļ 5. novembrī devāmies uz Bauskas novada domi pie priekšsēdētāja Arnolda Jātnieka prezentēt savu pētījumu un uzdot jautājumu, kad Bauskai būs apvedceļš? Aktīvākie no bērniem izteica savus ierosinājumus, piemēram, dot brīvdienas A7 šosejai un likt mašīnām braukt apkārt pilsētai. Atbildi, pēc kuras devāmies,  esam saņēmuši un ar cerību raugāmies nākotnē, jo ticam, ka apvedceļš būs!

Bauskas novada pašvaldības PII „Pasaulīte” vārdā es vēlos pateikties novada domes vadībai par atsaucību, atbilžu sniegšanu un silto uzņemšanu.

No š. g. 4. līdz 10. novembrim Ekoskolas programmas ietvaros PII „Pasaulīte” piedalās Vides izglītības fonda organizētajās „Rīcības dienās”.   Šī gada  temats  ir „Par nākotni bez klimata krīzes!” Rīcības dienas ir laba iespēja uzsākt vienu no Ekoskolu galvenajiem uzdevumiem– sabiedrības iesaistīšanu un izglītošanu. Kopā vieglāk, tādēļ „Rīcības dienas” notiek vienlaicīgi visā Latvijā vienas nedēļas laikā. Piedaloties „Rīcības dienu” pasākumos, bērni mācās vairāk iepazīt bagātīgo informāciju par klimata pārmaiņu cēloņiem un risinājumiem un stāstīt par tiem arī citiem.

 

Bauskas novada pašvaldības PII”Pasaulīte”
struktūrvienības vadītāja Katrīna Baltgalve-Jankova


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas