Piektdiena, 21. Janvāris, 2022. Agne, Agnese, Agnija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piešķirts finansējums dabas parka „Bauska” teritorijas uzlabošanai


Piešķirts finansējums dabas parka „Bauska” teritorijas uzlabošanai2020.10.16 Komentāri (0) Piešķirts finansējums dabas parka „Bauska” teritorijas uzlabošanai

Bauskas novada administrācija ir saņēmusi Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumu (LVAF), un tiek uzsākta projekta „Sugu un biotopu stāvokļa uzlabošana dabas parka „Bauska” teritorijā” īstenošana.

Projekts paredz īpaši aizsargājamo biotopu – upju straujteces un kaļķiežu atsegumu stāvokļa uzlabošanu, Mēmeles labā krasta un Lielupes labā krasta teritorijas ainaviskās vērtības saglabāšanu un pilnveidošanu saskaņā ar dabas parka „Bauska” Dabas aizsardzības plānā paredzēto apsaimniekošanas plānu.

 

 

 

 

Projekta ietvaros plānotās aktivitātes:

  • upes aizauguma izpļaušana un biomasas transportēšana;
  • upes gultnes un krastu tīrīšana no apauguma;
  • upes krastu nopļaušana un zaļās masas izvākšana;
  • krūmāju un apauguma novākšana no kaļķiežu klintīm.

Piesaistot projekta līdzekļus, pašvaldības mērķis ir palielināt sezonā pirmreizējās upju aizauguma izpļaušanas teritorijas apjomu, papildus iepērkot aizauguma pļaušanas ārpakalpojumu. Rezultātā saglabājot un arī palielinot upju straujteču un citu vērtīgo biotopu teritorijas.

 

Lai nodrošinātu projekta rezultātu ilgtspēju un lai upju straujteces un vimbu nārstu vietas būtu publiskas un brīvi pieejamas, projekta ietvaros paredzēts izveidot arī laipu-taku dabas parka teritorijas sākumā pie Mēmeles tilta. Tādā veidā veicinot sabiedrības informētību un izglītošanu, iepazīstinot ar teritorijas dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām.

 

Dabas parka „Bauska” ietilpstošo īpašumu zemes īpašnieki tiks atkārtoti iepazīstināti ar dabas parkā esošo biotopu apsaimniekošanas pasākumiem, kas tiks uzraudzīti no pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvaldes puses.

 

Projektā plānotās aktivitātes tiks īstenotas laika posmā no 2020.gada 15.oktobra līdz 2021.gada 10.novembrim.

 

Papildus informācija par dabas parks „Bauska” pieejama: ŠEIT. 

 

 

 

 

 

 

Dace Platonova,
Teritorijas plānotāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas