Trešdiena, 29. Marts, 2023. Agija, Aldonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piešķirti Ekoskolu apbalvojumi


Piešķirti Ekoskolu apbalvojumi2022.09.14 Komentāri (0) Piešķirti Ekoskolu apbalvojumi

Arvien vairāk bērnu un jauniešu izrāda interesi par vides jautājumiem un vēlmi rīkoties klimata labā. Otrdien, 13. septembrī, pulksten 11:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana.

 

Šogad 94 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp divām izglītības iestādēm piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 52 - ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu. Apbalvojumi saņemti par sasniegumiem vides izglītībā: gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību.

 

Apbalvoto vidū ir arī vairākas Bauskas novada iestādes. Lepojamies un sveicam!

 

Starptautiskais Zaļais karogs 2022./2023. mācību gadam piešķirts:

 • Bauskas pirmsskolas izglītības iestādei (PII) «Zīlīte»
 • Vecsaules pamatskolai
 • Vecumnieku vidusskolai
 • Iecavas PII "Dartija"
 • Bauskas PII "Pasaulīte"
 • Skaistkalnes vidusskolai
 • Rundāles PII "Mārpuķīte"

 

“Lepojamies, ka PII “Dartija” un arī Vecumnieku vidusskola Ekoskolu programmā darbojas tik ilgi. Tas tiešām ir vērtīgi, jo kustība ir ilgtspējīgu zināšanu nesoša,” pēc apbalvošanas ceremonijas sacīja PII “Dartija” vadītāja Irīna Freimane.  

 

Latvijas Ekoskolu sertifikāts piešķirts:

 • Uzvaras pamatskolai
 • Misas pamatskolai

 

Pateicību par dalību Ekoskolu programmā saņēma Valles pamatskola.

 

Šogad Ekoskolu apbalvošanas ceremonijas fokusā bija trīs videi nozīmīgas tēmas – klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības izzušana un vides piesārņojums. Pasākumā Ekoskolas sveica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Gatis Zemurs, Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Inese Liepiņa, kā arī Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns. Apbalvošanas ceremonijā tika atklāta Rīcības dienu kampaņa, apbalvoti starptautiskā konkursa uzvarētāji – Jaunie vides reportieri, UNESCO Latvijas Nacionālā Komiteja atklāja akciju "Pasaules lielākā mācību stunda, kā arī, kopā ar improvizācijas teātri “Spiediens”, tiks apspriesti dažādi nākotnes scenāriji un meklēti risinājumi. Pasākumu vadīja Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens.

 

Ekoskolu programma ir plašākā ilgtspējīgu skolu programma Latvijā, vienojot ap 200 izglītības iestādēm, sākot no pirmskolām līdz pat augstskolām. Visā pasaulē Ekoskolu programma vieno ap 59 000 izglītības iestāžu 74 valstīs. Zaļais karogs ir starptautiski atpazīstama kvalitātes zīme, kas plīvo pie Ekoskolām visā pasaulē, savukārt Latvijas Ekoskolu sertifikāts ir nacionāla līmeņa apbalvojums.

 

Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns stāsta: “Šogad mēs noslēdzam Ekoskolu programmas 20 gadu jubilejas svinības un uzsākam jaunu posmu, kurā turpināsim izglītot bērnus, jauniešus un plašāku sabiedrību par vides aizsardzības un ilgtspējīgās attīstības jautājumiem. Tas ir ļoti būtiski, jo diemžēl nekur nav pazuduši un daudz aktuālāki ir kļuvuši globāli vides aizsardzības izaicinājumi - klimata krīze, bioloģiskās daudzveidības izzušana, vides piesārņojums. Tie prasa tūlītēju rīcību, un Ekoskolas var un sniedz savu artavu, gan izglītojot par šiem jautājumiem, gan īstenojot praktiskas rīcības un rādot labo piemēru. Tāpēc arī šogad, atklājot jauno Ekoskolu mācību gadu, mudināsim aizdomāties par šiem izaicinājumiem un, pats svarīgākais, rīkoties, lai tos mazinātu. Kopumā Ekoskolu programma tiek īstenota 74 valstīs un tajā piedalās vairāk nekā 59 000 izglītības iestāžu. Mazas rīcības, ko katra Ekoskola paveic atsevišķi, kopumā visas programmas mērogā rada lielu ietekmi gan nacionālā līmenī, gan starptautiski. Atliek tikai cerēt, ka zaļi domājošu skolu skaits turpinās augt un novēlēt esošām, lai veiksmīgs un zaļiem darbiem bagāts jaunais Ekoskolu gads.”

Ar apbalvoto izglītības iestāžu sarakstu var iepazīties šeit: Apbalvotās izglītības iestādes


Ekoskolu programma visā pasaulē vieno bērnus un jauniešus ar interesi par vides aizsardzību. Programma sākas klasē un izplešas kopienās, iesaistot jauno paaudzi uz rīcību balstītā mācību procesā. Programmas lielākais sasniegums, ka tā veido paaudzi pēc paaudzes, kas ir zinoša par vides tēmām un vērsta uz ilgtspējīgu attīstību.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas