Piektdiena, 24. Marts, 2023. Izidors, Kazimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piešķir pārtikas kartes 7.-12.klašu izglītojamajiem


Piešķir pārtikas kartes 7.-12.klašu izglītojamajiem2020.11.02 Komentāri (0) Piešķir pārtikas kartes 7.-12.klašu izglītojamajiem

2020.gada 2.novembra ārkārtas domes sēdē Bauskas novada domes deputāti izskatīja jautājumu par atbalstu 7.-12.klašu izglītojamo ēdināšanai, kuri no 2020.gada 26.oktobra līdz 2020.gada 13.novembrim vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas apgūst attālināti. Lēmums attiecināms uz tiem izglītojamajiem, kuri iegūst izglītību Bauskas novada domes dibinātās izglītības iestādēs un kuriem deklarēta dzīvesvieta ir Bauskas novada administratīvajā teritorijā.

Domes sēdē deputāti lēma, ka atbalsts tiek noteikts pārtikas kartes veidā, nosakot, ka vienam izglītojamajam nedēļā tiek piešķirta pārtikas karte 5 eiro apmērā pārtikas preču iegādei. Tas nozīmē, ka par periodu līdz 13. novembrim vienam skolēnam pienākas pārtikas kartes 15 EUR vērtībā. 

Deputāti A.Kursīte, H.Greiere, A.Novickis un A. Mustermanis iestājās par to, lai skolēniem tiktu nodrošinātas pārtikas kartes, kuru vērtība būtu nevis 1 eiro dienā jeb 5 eiro nedēļā, bet gan 1,50 eiro dienā, attiecīgi 7,50 EUR nedēļā. Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors esošā lēmumprojekta sagatavošanu pamatoja ar to, ka arī pavasarī tika nodrošināta tieši šāda summa - 5 EUR nedēļā un nav pamatojuma šobrīd lemt citādi. Deputāti norādīja, ka kaimiņu pašvaldībās piešķirtā summa ir lielāka kā Bauskā uz ko priekšsēdētāja vietnieks V.Čačs savukārt piebilda, ka, piemēram, Iecavas pašvaldībā klašu posmā 10.-12. vispār netiek nodrošinātas brīvpusdienas, turpretī Bauskas novads nodrošina brīvpusdienas sākot no 1,5 gada vecuma pirmsskolas izglītības iestādēs līdz pat 12.klasei ieskaitot. Par sagatavoto lēmumprojektu balsoja 10 no klātesošajiem 14 deputātiem, 3 deputāti balsoja pret, bet viens deputāts atturējās

Pašvaldības pārtikas karšu izsniegšanu nodrošinās Bauskas novada Sociālais dienests, sadarbībā ar Bauskas novada pagastu pārvaldēm, izglītības iestādēm un Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļu.

Noteikta sekojoša pārtikas karšu piešķiršanas kārtība:

  • izglītības iestādes direktors iesniedz Sociālajā dienestā iesniegumu par katrai klasei nepieciešamo pārtikas karšu skaitu;
  • Sociālais dienests pret parakstu izsniedz izglītības iestādes direktoram pārtikas kartes;
  • izglītības iestādes direktors vienas nedēļas laikā no pārtikas karšu saņemšanas dienas, nodrošina pārtikas karšu izsniegšanu, aizpildot tabulu par katru klasi:
  • izglītības iestādes direktors tabulas un pārtikas kartes, kuras netika izsniegtas, iesniedz Sociālajā dienestā līdz 2020.gada 21.novembrim;
  • Sociālais dienests organizē līgumu noslēgšanu par pārtikas karšu izmantošanas vietām Bauskas novada administratīvajā teritorijā.

Ja Ministru kabinets lems par attālinātu mācību turpināšanu 7.-12.klasēm, tad šo kārtību attiecinās uz Ministru kabineta noteikto laiku. Par jaunu kārtību būs jālemj, ja Ministru kabinets izlems valstī atkārtoti izsludināt ārkārtas stāvokli.

Aicinām sekot līdzi turpmākajai informācijai par Pārtikas karšu izsniegšanu!

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas