Sestdiena, 01. Oktobris, 2022. Lāsma, Zanda, Zandis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piešķir līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai


Piešķir līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai2022.04.01 Komentāri (0) Piešķir līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai

Bauskas novada domes sēdē 31.martā, deputāti atbalstīja lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu kultūras pieminekļu saglabāšanai Rīgas ielā un Bauskas Svētā Gara luterāņu baznīcas Šepingu solam. 

Arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas veikšanai ēkai Rīgas ielā 31, Bauskā piešķirts līdzfinansējums 1170 eiro apmērā. Ēka ir daļa no valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Bauskas pilsētas vēsturiskais centrs” vēsturiskās apbūves, nozīmīga Rātslaukuma apbūves daļa. Tā celta 19.gs., saglabājusi apjomu, konstruktīvo risinājumu un fasādes dekoratīvās apdares elementus. Arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija nepieciešama, lai plānotu turpmākos saglabāšanas un atjaunošanas darbus.

 

Līdzfinansējums 1318.90 eiro apmērā piešķirts Bauskas Svētā Gara luterāņu baznīcas Šepingu sola izpētei un restaurācijas programmai. Šepingu sols ir valsts nozīmes mākslas piemineklis, izgatavots 1770.gadā. Tas ir slēgtas ložas tipa sols, kas novietots pie sienas draudzes telpas ziemeļaustrumu stūrī. Sola iekšpusē (uz aizmugures sienas un griestiem) atrodas trīs temperas gleznojumi. Sols laika gaitā vairākkārt pārkrāsots un zaudējis daļu nozīmīgu kokgriezuma elementu, sola saglabāšanu apdraud lielie koksngraužu nodarītie bojājumi. Sola izpēte un restaurācijas programmas sagatavošana nepieciešama, lai noskaidrotu tā sākotnējo un vēlākās apdares sistēmas, zudušo elementu izskatu un apjomu, koksngraužu nodarīto bojājumu apjomu, kā arī atbilstoši izpētei sagatavotu restaurācijas darbu programmu, kuras realizācija nodrošinās gan sola saglabāšanu, gan atjaunos tā estētisko kvalitāti.

 

Laura Ārente,
Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas