Trešdiena, 05. Oktobris, 2022. Amālija, Amēlija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piešķir līdzfinansējumu Codes luterāņu baznīcas tehniskajam apsekojumam


Piešķir līdzfinansējumu Codes luterāņu baznīcas tehniskajam apsekojumam2022.06.07 Komentāri (0) Piešķir līdzfinansējumu Codes luterāņu baznīcas tehniskajam apsekojumam

Bauskas novada pašvaldībā šī gada martā saņemts Codes evaņģēliski luteriskās draudzes iesniegums par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu Codes luterāņu baznīcas tehniskā apsekojuma sagatavošanai.

Codes luterāņu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā celta ap 1680. gadu un ir viens no senākajiem sakrālās arhitektūras pieminekļiem Bauskas novadā. Saglabājies baznīcas sākotnējais apjoms un konstrukcija, kā arī vērtīga iekārta – 17.gs. kancele un altāris (ar pārbūvēm), ērģeles u.c.

 

 

 

 

Baznīcai ilgstošā laika periodā veidojušās tehniskas problēmas – paaugstināts mitruma līmenis pamatos un trupes sēne grīdā, bojāta torņa konstrukcija. Lai uzsāktu baznīcas ēkas tehnisko problēmu risināšanu, nepieciešams tehniskais apsekojums un speciālistu rekomendācijas turpmākajām darbībām. Tehniskā apsekojuma kopējās izmaksas ir 2233,35 eiro.     

 

Saistošie noteikumi par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai paredz, ka arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves, tās daļas vai mākslas pieminekļa konservācijas vai restaurācijas būvniecības ieceres dokumentācijas vai tam pielīdzināma dokumenta (konservācijas/restaurācijas programmas), ieskaitot arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas vai arhitektoniski mākslinieciskās izpētes un tehniskā apsekojuma, sagatavošanai pašvaldība piešķir līdzfinansējumu līdz 100%, bet ne vairāk kā 2000 eiro.

 

Dome nolēma piešķirt Codes evaņģēliski luteriskajai draudzei līdzfinansējumu Codes luterāņu baznīcas tehniskā apsekojuma sagatavošanai 2000 eiro apmērā.

 

Paredzēts, ka finansējums tiks nodrošināts no Bauskas novada administrācijas 2022. gada budžeta kultūras pieminekļu saglabāšanai paredzētajiem līdzekļiem. Darbu pabeigšanas termiņš noteikts ne vēlāk kā līdz 2022. gada 30. oktobrim.

 

Sabiedrisko attiecību nodaļa


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas