Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piesakies pieredzes braucienā uz Salaspili un iedvesmojies daudzdzīvokļu ēkas visaptverošai atjaunošanai


Piesakies pieredzes braucienā uz Salaspili un iedvesmojies daudzdzīvokļu ēkas visaptverošai atjaunošanai2019.02.27 Komentāri (0) Piesakies pieredzes braucienā uz Salaspili un iedvesmojies daudzdzīvokļu ēkas visaptverošai atjaunošanai

Jau šomēnes, 27. februārī,  projekta Accelerate SUNShINE ietvaros Bauskas novada pašvaldība organizē iedzīvotājiem aizraujošu pieredzes apmaiņas braucienu uz visaptveroši atjaunoto daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku Salaspilī - Meža ielā 7. Salaspils ēkas atjaunošanas darbi iesākās pagājušā gada maijā, un novembrī ēka piedzīvoja savu svinīgo atklāšanu.

Lai ikvienu lasītāju iepazīstinātu ar ēkas Meža ielā 7 visaptverošas atjaunošanas projektu, sadarbībā ar SIA “Salaspils Siltums” esam atskatījušies uz projekta norises gaitu, lielākajiem izaicinājumiem un mājas iedzīvotāju motivāciju piedalīties projektā, sakot jāvārdu pozitīvām pārmaiņām!

 

 

 

No idejas par ēkas atjaunošanu līdz būvdarbu sākumam

Salaspils ēkas visaptverošas atjaunošanas ceļš nav bijis viegls un ātrs. 2015. gadā notika pirmā tikšanās ar ēkas Meža ielā 7 un SIA “Salaspils Siltums” pārstāvjiem, kuras laikā tika apspriesti risinājumi ēkas atjaunošanai un pausta SIA “Salaspils Siltums” pārstāvju iniciatīva vadīt ēkas visaptverošas atjaunošanas projektu. Nepilna mēneša laikā, mājas īpašniekiem tika izsūtīta aptauja, kurā tika pausts pozitīvs viedokli par ēkas visaptverošu atjaunošanu. Tā paša gada maijā tika rīkota aptauja par ēkas energoaudita, tehniskās apsekošanas atzinuma un projekta izstrādes saistīto darbu veikšanu un jau jūnijā veiksmīgi noslēgts līgums ar darba veicējiem.

 

Novēlotā noteikumu par Eiropas Savienības fondu finansējumu daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes uzlabošanu apstiprināšana kavēja arī projekta tālāko norisi. Tomēr pateicoties iedzīvotāju pacietībai un neatlaidībai, februārī būvprojekts tika veiksmīgi saskaņots būvvaldē, un līdz gada beigām tika saņemti arī visi nepieciešamie finanšu institūcijas ALTUM lēmumi atbalsta saņemšanai.

 

Tālāk noritēja darbs pie iepirkuma dokumentācijas sagatavošanas, un 2017. gada aprīlī ALTUM apstiprināja būvniecības darbu veicēju atlases nolikumu. Tajā pašā gadā, rūpīgi izvērtējot visus būvniecības un būvuzraudzības uzņēmumu saņemtos piedāvājumus, komisija nolēma izvēlēties SIA “EKOTEH BŪVE” piedāvājumu, uzņēmumam esot atbildīgam par ēkas atjaunošanu, un SIA “CMB” būvuzraudzības pakalpojuma piedāvājumu.

 

2018.gada aprīlī SIA “Salaspils Siltums” organizēja līguma sagatavošanu un parakstīšanu ar projektā iesaistītajām pusēm - būvnieku, būvuzraugu, kā arī autoruzraugu.  2018.g. maijā tika veiksmīgi parakstīts granta līgums ar ALTUM un kredīta līgums par finansējumu ēkas Meža ielā 7 visaptverošai atjaunošanai.

 

Dod Mājai Otru Dzīvi!

Salaspilī esošā daudzdzīvokļu māja Meža ielā 7 ir piedzīvojusi pozitīvās pārmaiņas, un, pateicoties projekta atbalstītājiem, ēkas iedzīvotāju pacietībai četru gadu garumā, ēka ir ieraugāma jaunā un skaistā veidolā!  Būtiski minēt, ka visu četru gadu laikā Salaspils ēkas visaptverošas atjaunošanas projekts ir nesis daudzus izaicinājumus visām iesaistītajām pusēm, tomēr gala rezultāts ir visu pūļu un pacietības vērts!

 

Bauskas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus teikt jāvārdu pozitīvām pārmaiņām, piesakoties izglītojošam piedzīvojumam - pieredzes apmaiņas braucienam uz Salaspilī atjaunoto ēku, novērtēt paveikto un iedvesmoties, lai spertu vienu soli tuvāk savas daudzdzīvokļu ēkas visaptverošai atjaunošanai! Dod mājai otru dzīvi! 

 

Ja vēlaties iegūt vairāk informācijas par projektu un pieteikties pieredzes braucienam, aicinām sazināties ar Bauskas novada domes energopārvaldnieku Raiti Ignatjevu, e-pasts: raitis.ignatjevs@bauska.lv.

 

Raksts, tapis projekta “Accelerate SUNShINE” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Apvārsnis 2020”, projekta līguma Nr. 754080. 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas