Sestdiena, 28. Maijs, 2022. Vilhelms, Vilis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piesaki savu kandidatūru un kļūsti par Vecumnieku jauniešu domes locekli


Piesaki savu kandidatūru un kļūsti par Vecumnieku jauniešu domes locekli2022.02.10 Komentāri (0) Piesaki savu kandidatūru un kļūsti par Vecumnieku jauniešu domes locekli

Ar novadu apvienošanos, tiek veidota oficiāla Bauskas Novada Vecumnieku Jauniešu Dome, kurā jaunieši aktualizēs un risinās jautājumus, kuri ir svarīgi ik vienam pilsonim; vides aizsardzība, kustība 'Zero Waste', pārtikas atkritumu novēršana, pilsoniskās aktivitātes, neformālā izglītība un pieredzes trūkuma mazināšana, jauniešu mentālā veselība un daudz kas cits. Tā kā šis, 2022. gads Eiropā ir pasludināts par jaunatnes gadu, mēs vēlamies ieviest jauniešu kustību arī Bauskas novadā.

Mēs esam apvienojuši 12 aktīvus jauniešus no Skaistkalnes, Vecumniekiem, Brunavas, Valles, Stelpes, Nīzeres un Misas, lai iekustinātu jauniešus un atdzīvinātu viņos dzīves sparu. Šis ir īstais laiks un mēs meklējam jaunus, aktīvus un darīt gribošus cilvēkus!

 

 

Jauniešu Domes sastāvā ir paredzēts apvienot 20 aktīvus jauniešus, no 8 dažādiem ciematiem. Aktīvie jaunieši, kuri aizpildīja Čelsijas Viktorijas Gerikas aptauju, tika apvienoti un esam radījuši spēcīgu komandu. Lai oficiāli izveidotu jauniešu domi, mēs esam izveidojuši konkursu, ar kura nolikumu varat iepazīties ŠEIT. Konkursā ikviens jaunietis vecumā no 13-25 gadiem, var izveidot plakātu, kurā ir jāiekļauj savs foto, sauklis un amats uz kuru vēlas kandidēt. Jauniešu aktīvisti ir izstrādājuši jaunu domes struktūru, kuru paši arī praksē mēģinās piekopt. Struktūras aprakstu un pienākumus var atrast konkursa nolikumā.

 

Līdz šim ir notikušas apmācības, kuras vadīja Latvijas Jaunatnes padomes valdes loceklis Dāniels Liecis. Viņš palīdzēs jaunajai jauniešu domei augt un zelt.

 

Kad izveidojām tikšanos ar Laini Pauperi, Mārupes jauniešu domes prezidenti, sapratām kā izskatās jauniešu dome citos novados un guvām daudz enerģijas un iedvesmas, lai arī Vecumnieku apvienībā radītu spēcīgu jauniešu domi. Mēs apbrīnojam Mārupes jauniešu paveikto, jo viņi ilgus gadus cīnījās un ieguva savu jauniešu māju. Viņi rādīja mums savu aprīļa kalendāru, viņi savā jauniešu mājā rīko tādas aktivitātes kā “Lekcija par veselību”, “Debašu klubs”, “Orientēšanās” un daudzas citas. Uzzinājām daudz jaunas informācijas par pasākumu vadīšanu, plānošanu un realizēšanu!

 

Jau 19.februārī notiks vēlēšanas, kurās pēc jauniešu prezentācijām un balsošanu tiks izveidots jauniešu domes sastāvs.

 

Nākotnē mēs plānojam veidot dažādas aktivitātes, ieviest Vecumnieku un Skaistkalnes vidusskolā “Junior achievement Latvia”, lai nākamajām vidusskolas paaudzēm varētu mācīt uzņēmējdarbības pamatus. Mēs vēlamies aktualizēt ANO 17 ilgtspējības mērķus un izglītot jauniešus par patiesi svarīgiem jautājumiem.

 

Tie esam mēs, jauniešu domes entuziasti


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas