Trešdiena, 29. Jūnijs, 2022. Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pieredzē dalās Bauskas un Salacgrīvas uzņēmēju konsultatīvās padomes


Pieredzē dalās Bauskas un Salacgrīvas uzņēmēju konsultatīvās padomes2015.11.23 Pieredzē dalās Bauskas un Salacgrīvas uzņēmēju konsultatīvās padomes

Bausku 20. novembrī apciemoja Salacgrīvas novada delegācija ar uzņēmējiem, kas apmeklēja mūsu vietējos uzņēmumus un iepazinās ar Bauskas novada uzņēmēju konsultatīvo padomi.

Salacgrīvieši apskatīja „Bauskas alus” ražotni, Tūrisma un informācijas centru, kalēju darbnīcu „U&A”, kā arī izrādīja interesi par vietējo veikalu „Bauskas miestiņš un citi labumi”. Dzintra Eizenberga, Salacgrīvas uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja, stāsta, ka vēlas aizgūt ideju un Salacgrīvā izveidot līdzīgu tirdzniecības vietu.

„Bauska ir Latvijas dienvidu vārti, Salacgrīva – ziemeļu. Abām pašvaldībām ir vienojošie elementi – Via Baltica, kas jau ir, un Rail Baltica, kas tikai būs,” līdzības iezīmē Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Uzņēmējs Aivars Svarenieks viesus iepazīstināja ar Bauskas novada Uzņēmējdarbības konsultatīvo padomi, kas darbu sākusi 2012. gadā. Viņš stāstīja, ka tās sastāvā ir deputāti, lauksaimnieki, mājražotāji, amatnieki un biedrības „Uzņēmēju klubs 97” pārstāvji. Par padomes pieņemtajiem lēmumiem tiek informēta novada administrācija un deputāti. Vakara izskaņā salacgrīvieši guva ieskatu pašvaldības jaunizveidotajā tradīcijā – Bauskas novada uzņēmēju godināšanas pasākumā „Gada uzņēmējs”.

Dz. Eizenberga atklāj, ka Salacgrīvā uzņēmēju konsultatīvā padome darbojas kopš 2004. gada. Novada domē ir algots uzņēmējdarbības atbalsta speciālists. Kopš 2011. gada pašvaldība stiprina jaunos uzņēmējus ar grantu programmu „Atspēriens”. Līdz šim ir apgūti 52 000 eiro un radušies 19 jauni uzņēmēji. Pašvaldība rīko „Investoru dienas”, pirms diviem gadiem salacgrīvieši sākuši rīkot gada konferences, kurās tiekas mājražotāji ar vietējiem produktiem. Padome tiekas vienreiz mēnesī pirms domes sēdes. Parasti tajās piedalās pašvaldības priekšsēdētājs, tādējādi padome spēj ietekmēt lēmumu pieņemšanu pašvaldībā.

Bausku apmeklēja Salacgrīvas novada domes un uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes pārstāvji, uzņēmēji – sabiedriskās ēdināšanas biznesa, bioloģiskās lauksaimniecības, zemkopības, būvniecības, grāmatvedības, arhitektūras un dizaina nozares pārstāvji.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste 


Citas ziņas