Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pieņem svarīgus lēmumus infrastruktūras sakārtošanai


Pieņem svarīgus lēmumus infrastruktūras sakārtošanai2018.04.27 Komentāri (0) Pieņem svarīgus lēmumus infrastruktūras sakārtošanai

Pēc tam, kad 2018.gada 26.aprīlī kārtējās domes sēdes laikā novada domes sēžu zāli pameta deviņi Bauskas novada domes deputāti, kuru iesniegumā minētie jautājumi  netika iekļauti kārtējās domes sēdes darba kārtībā, kārtējā domes sēde tika slēgta, jo vairs nebija vairākuma, lai pieņemtu lēmumus. Tā kā šajā domes sēdē bija plānots pieņemt lēmumus stratēģiski svarīgos jautājumos, kas saistīti ar vairāku projektu turpmāku īstenošanu, domes priekšsēdētājs rīkojās atbildīgi un nekavējoties izsludināja ārkārtas domes sēdi likumā noteiktajā kārtībā – pēc trīs stundām, plkst.17.30. Ārkārtas sēdes darba kārtībā tika iekļauti visi kārtējā domes sēdē izskatāmie jautājumi, kā arī 9 deputātu parakstītajā iesniegumā minētie divi jautājumi.

Ārkārtas domes sēdē tika pieņemti svarīgi lēmumi par aizņēmumu ņemšanu Valsts kasē saistībā ar vairāku nozīmīgu projektu realizēšanu. Deputātu balsojums bija pozitīvs attiecībā uz sekojošu projektu īstenošanu, līdzfinansējumu nodrošinot ar aizņēmumu Valsts kasē:

Brīvības bulvāra reviztalizācija uzņēmējdarbības veicināšanai,

Teritorijas revitalizācija Codes pagastā, rekonstruējot vietējā autoceļa posmu,

Teritorijas revitalizācija Gailīšu pagastā, rekonstruējot vietējā autoceļa posmu,

Bauskas novada pašvaldības grants ceļu pārbūve Gailīšu pagastā,

Ceraukstes tautas nama fasādes atjaunošana pakalpojumu nodrošināšanai,

Garozas muižas parka labiekārtošana,

Rītausmu ciema sporta un atpūtas parka izveide,

Deputāti atbalstīja Bauskas novada Sociālā dienesta iniciatīvu jūnija un jūlija mēnešos organizēt četras dienas nometnes Sociālā dienesta kompetenču lokā esošiem bērniem no 7 līdz 12 gadu vecumam, katru nometni paredzot citai vecuma grupai.

Tāpat nometnes šajā vasarā plāno organizēt arī Bauskas Bērnu un jauniešu centrs (turpmāk - BJC) un Bauskas sākumskola. BJC iecerējis divas vasaras nometnes „Raibā putnu nedēļa”. Katrā no nometnēm plānots iesaistīt 30 bērnus. Vecāku līdzmaksājums bērnam sastādīs 45 eiro. Savukārt Bauskas sākumskola jau ierasti vasarā uz nometni „Taurenītis” aicinās topošos sākumskolas audzēkņus. Iecerēts, ka nometnē darbosies 54 bērni vecumā no 6 – 7 gadiem, un vecāku līdzmaksājums sastādīs 20 eiro.

Arī 2018.gadā Bauskas novada pašvaldība turpina atbalstīti iedzīvotāju iniciatīvas dzīves telpas uzlabošanā un sakārtošanā. Jau trešo gadu tiek organizēts konkurss „Mēs savam novadam”, kura kopējais finansējums ir 10 000 eiro. Šogad tajā tika saņemti 18 iedzīvotāju sagatavoti projekti. Projektus izvērtēja īpaša šim nolūkam sastādīta vērtēšanas komisija un atbalsts tika piešķirts 11 iedzīvotāju idejām.

Ar domes deputātu balsojumu izdarīti grozījumi Bauskas peldbaseina cenrādī. Izmaiņas vistiešākajā veidā skars bērnus, kuri turpmāk vairs netiks izdalīti vecuma grupā 7 – 14, bet gan 7 – 18. Līdz ar to bērniem un jauniešiem sasniedzot 14 gadu vecumu ieejas maksa peldbaseinā vairs netiks piemērota tāda pati kā pieaugušajiem, bet saglabāsies līdzšinējā līmenī. Savukārt studentiem, kuriem līdz šim bija piemērota īpaša atlaide, ieejas maksa nedaudz pieaugs, turklāt tā būs piemērojama tikai pilna laika klātienes studentiem, uzrādot studenta apliecību (karti) esošajam mācību gadam. Ieviesta arī jauna atlaižu pozīcija – daudzbērnu ģimenes, kurām, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību „3+Ģimenes karte” tiks piemērota 20% ieejas maksas atlaide peldbaseinā. Šobrīd nepieciešams tehniski ievadīt izmaiņas kases sistēmā. Sabiedrība par cenrāža aktualizēšanu, tiks informēta.

Bauskas novadā jau vairākas klases iesaistījušās Latvijas Olimpiskās komitejas organizētajā iniciatīva „Sporto visa klase”. Nākamajā mācību gadā no Bauskas novada projektā piedalīsies jau deviņas klases – četras klases no Bauskas sākumskolas, trīs klases no Bauskas 2. vidusskolas un divas klases no Bauskas pamatskolas. 

Kā ziņots iepriekš, sēdes noslēgumā tika iekļauti divi 9 deputātu rosinātie jautājumi par priekšsēdētāja un priekšsēdētāja vietnieka atbrīvošanu no amata. Ar 9 balsīm balsojot „par” deputāti no amata atbrīvoja Bauskas novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, savukārt lēmumprojekts par Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Voldemāra Čača atbrīvošanu no amata tomēr netika skatīts.

Ieva Šomina
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas