Trešdiena, 29. Marts, 2023. Agija, Aldonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piemiņas brīdī atceras 1949.gada 25.martā izsūtītos tautiešus


Piemiņas brīdī atceras 1949.gada  25.martā izsūtītos tautiešus2015.03.26 Komentāri (0) Piemiņas brīdī atceras 1949.gada 25.martā izsūtītos tautiešus

Piemiņas brīdis 1949.gadā no Latvijas uz Sibīriju deportētajiem tautiešiem 25.marta pievakarē notika Brīvības bulvārī pie represēto piemiņas ansambļa Bauskā. Pasākums pulcēja gan pašvaldības vadības pārstāvjus, gan skarbo laiku aculieciniekus, represētos un viņu tuviniekus.

Savā uzrunā piemiņas pasākumā domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks sacīja, ka šī 1949.gada marta diena ir skarbu atmiņu piepildīta. Daudziem tautiešiem šī diena bija pēdējā savā dzimtenē. Daudziem tautiešiem vairāk neatļāva atgriezties Latvijā un viņi bija spiesti pēc atgriešanās meklēt mājas citviet – Lietuvā, Igaunijā u.c. Represijas nebeidzās arī tiem laimīgajiem, kas no izsūtījuma atgriezās dzimtenē.

Klātesošos uzrunāja mācītājs Ints Danielsons, aicinot pieminēt un aizlūgt par trimdā izsūtīto un mūžībā aizgājušo piemiņu.

Pasākumu kuplināja vēsturnieks un muzikants Aigars Urtāns, dziedot tautā zināmas un skarbo laiku apliecinošas dziesmas. Pasākumu vadīja Bauskas Tautas teātra dalībnieks Edvīns Hegenbarts.

Pie represēto piemiņas ansambļa sagula atnestie ziedi un represijās cietušo piemiņai tika iedegtas svecītes.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas