Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Piecos gados lielākais NVO un Latvijas iedzīvotāju skaits iesaistās dārzkopības projektos


Piecos gados lielākais NVO un Latvijas iedzīvotāju skaits iesaistās dārzkopības projektos2022.04.26 Komentāri (0) Piecos gados lielākais NVO un Latvijas iedzīvotāju skaits iesaistās dārzkopības projektos

Šogad dārzkopības darbus grūtībās nonākušajiem cilvēkiem palīdzēs veikt piecos gados lielākais nevalstisko organizāciju skaits. 23 organizācijas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu vismaz 750 mājsaimniecībām visos Latvijas reģionos izsniegs sēklas, stādus un dārza piederumus, lai varētu pašu spēkiem izaudzēt pārtiku savam saimes galdam. Atbalstīto organizāciju vidū – trīs Zemgales bezpeļņas organizācijas Dobeles un Bauskas novados.

 

Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda konkursam programmā “Pats savam SAIMES GALDAM” (www.saimesgaldam.lv), šogad atbalstīti 7 projekti Kurzemē, 7 - Vidzemē, 3 - Zemgalē, 5 - Latgalē un 1 projekts, kas aptvers visu Latviju. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīris grantus 42’500 eiro apmērā.

 

Zemgalē atbalstu ir saņēmušas 3 organizācijas, kuras darbos iesaistīs vismaz 65 mājsaimniecības. Dobeles novada “Selekcionāra Pētera Upīša biedrība”, Bauskas novadā “Pestīšanas armija” un Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība “Saulgrieze”.

 

“Pestīšanas armijas” Bauskas korpusa projektā darbosies 30 Bauskas novada sociālā riska ģimenes un individuālas personas ar zemiem ienākumiem. Organizācijas pārstāvji stāsta: “Dalībnieki iegūs nepieciešamās lietas dārza darbu veikšanai. Izaudzētie dārzeņi dos nodrošinājumu ziemai, sagatavotie konservi un saknes pagrabos ļaus ietaupīt budžetu. Dalībnieki būs paaugstinājuši savu pašapziņu, kāds būs kļuvis arī par devēju, palīdzot kādai ģimenei vai Pestīšanas armijas Bauskas korpusa Labdarības zupas virtuvei.”

 

Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība “Saulgrieze” aptvers 15 mājsaimniecības Bauskas novadā. Projekta mērķis ir uzlabot daudzbērnu un maznodrošināto ģimeņu dzīves apstākļus, pašu spēkiem izaudzējot ražu un mācot bērniem darba tikumu, kā arī veidot krājumus ziemai un dalīties ar citām ģimenēm. Dažas ģimenes atsāk zemes apstrādes darbus pēc ilgāka pārtraukuma, jo nevarēja atļauties iegādāties sēklas, stādus. Vairākas ģimenes domā par projektu ilgtermiņā, stādot augļu kokus, būvējot vai atjaunojot siltumnīcas, saņemot darbarīkus. “Priecē, ka, neskatoties uz ikdienas sarežģījumiem, ģimenes domā, kā pašiem uzlabot savas ģimenes dzīves apstākļus un ir gatavas ieguldīt darbu un mācīt darba tikumu bērniem,” stāsta projekta pārstāvji.

 

Organizācijas pauž, ka lielo interesi iesaistīties darbos cilvēki nereti pamato ar vēlmi pārvarēt pandēmijas sekas, kas ir joprojām jūtamas. Daudzi projektu dalībnieki vēlas uzlabot gan ģimenes materiālo situāciju, gan arī fizisko un emocionālo veselību, aktīvi darbojoties svaigā gaisā.

 

Atbalstu saņēmušās organizācijas sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus projektu dalībnieku un biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Ieplānotās aktivitātes dos gan materiālu atspaidu, gan iespēju apgūt jaunas iemaņas - dalībnieki saņems speciālistu un dārzkopības entuziastu padomus, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu. Visbiežāk ģimenes izvēlas audzēt kartupeļus, burkānus, tomātus, sīpolus, bietes un gurķus. Daļu no izaudzētā daudzi plāno dāvināt sociālajiem centriem, zupas virtuvēm vai tiem cilvēkiem, kuri paši nevar par sevi parūpēties.

 

Aicinām iepazīties ar atbalstīto ieceru apkopojumu: “2022. gadā atbalstītie projekti”.

 

Pērn atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja vairāk nekā 700 mājsaimniecības visos Latvijas reģionos. 2020. gadā 12 bezpeļņas organizācijas dārza darbiem nepieciešamo izsniedza vairāk nekā 350 mājsaimniecībām. Arī 2019. gadā programmā piedalījās 12 organizācijas, projektos iesaistot 287 mājsaimniecības. Savukārt 2017. gadā fonda atbalstu saņēma 15 organizācijas, kuru vadībā dārzkopības darbus veica 436 ģimenes.

Programma “Pats savam saimes galdam” izveidota 2017. gadā kā turpinājums programmas “Maizes rieciens” (2013-2016) aktivitātei “Atbalsts līdzdarbībai”. Plašāk: www.saimesgaldam.lv

Par Borisa un Ināras Teterevu fondu. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstīto labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāk: www.teterevufonds.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Diana Bogdanova, Labdarības projektu vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas