Ceturtdiena, 19. Maijs, 2022. Lita, Sibilla, Teika

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Paveikti upes tīrīšanas darbi


Paveikti upes tīrīšanas darbi2021.08.10 Komentāri (0) Paveikti upes tīrīšanas darbi

Upes tīrīšanas darbi projektā „Mūsas un Lielupes gultnes attīrīšana un zivju nārsta vietu atjaunošana Bauskas novadā” pretī apdzīvotai vietai „Ceplis” Mežotnes pagastā ir paveikti. Pielietojot jaudīgu ekskavatoru, iztīrīta Lielupes gultne no ūdensaugiem, dūņām, sanesumiem un nosēdumiem vairāk kā kilometra garumā un 4 ha platībā. Sanesumu, ūdensaugu sakņu un zaļo masu kopā ar daļu upes gultnes izstūma un izlīdzināja krastā. Pēc šiem darbiem izglītojošu talku 8.augustā organizēja Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, kurā ar roku darbu tika veikta upē atlikušā aizauguma izvākšana, vimbu un upes nēģu nārsta laukumu veidošana, krasta atkritumu savākšana.

„Upes ravēšanas talka notika, visu ko bijām iecerējuši izdarījām!” – ar gandarījumu pauda Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības biedri un atbalstītāji.

„Šoreiz lietus vīriņš par mums apžēlojās un atnāca tikai tad, kad jau bijām pabeiguši darbus, izēduši lielo zupas katlu un noklausījušies Igo un Ērika Upenieka sniegto koncertu. Pateicamies uzticamajiem „āķabrāļiem” no Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības, kas arī šoreiz nepievīla, uz talku ieradās un visu padarīja pēc vislabākās sirdsapziņas. Paldies tiem, kuri mūs tikai morāli atbalstīja, kā arī tiem, kas rokas upē nemērcēja, toties koncerta laikā kuplināja klausītāju pulku”, atzīmēja biedrības vadītājs Valērijs Gabrāns.

„Nolasījām krastmalas gružus, izravējām un iztīrījām to, ko neiespēja traktors, saripinājām atpakaļ upē krastā izceltos akmeņus un sakrāvām tos krāvumos – skraustos. Kā rāda pieredze, nākamgad pavasarī vimbas un citas zivis pratīs novērtēt padarīto”,  ar prieku dalījās biedrības vadītājs.

Attēlōs redzams, kā cilvēki ar rokām attīra upi no aizaugumiem

Projektu finansē Valsts Zivju fonds, līdzfinansē Bauskas novada pašvaldība, sadarbības partneri - Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība un SIA „Igo mūzikas menedžments”.

Vairāk par projekta „Mūsas un Lielupes gultnes attīrīšana un zivju nārsta vietu atjaunošana Bauskas novadā” gaitu lasīt ŠEIT.

 
Jolanta Kalinka, 
Projekta vadītāja
 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas