Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Patriotiskās aktivitātēs Bauskā vienosies ap 300 jauniešu


Patriotiskās aktivitātēs Bauskā vienosies ap 300 jauniešu2016.11.04 Komentāri (0) Patriotiskās aktivitātēs Bauskā vienosies ap 300 jauniešu

Iesākot patriotisko mēnesi, Bauska vismaz uz divām dienām kļūs par Latvijas patriotisma galvaspilsētu, jo 3. un 4.novembrī šeit norisināsies pasākums „Latviešu karavīrs laikmetu griežos”. Pasākums pulcēs ap 300 jauniešu vecumā līdz 18 gadiem no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām - Jaunsardzes, biedrības „Latvijas mazpulki”, biedrības „Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, kā arī Bauskas novada skolu jaunatne.

Pasākuma dalībnieki Bauskā ierodas 3.novembrī, kad vēlā vakarā viņiem ieplānota pirmā vērienīgā aktivitāte - dalībnieki piedalīsies nakts orientēšanās skrējienā ar šķēršļu joslām Bauskā un tās apkārtnē. Nākamajā dienā, 4.novembrī, rīta pusē biedrības „Latvijas ģenerāļu klubs” pārstāvji tiksies ar skolu jaunatni visās Bauskas novada skolās. Savukārt pasākuma dalībniekiem  - jauniešiem - sagatavota iespēja nelielā ekskursijā iepazīties ar Bauskas novadu, apskatot Berķa pieminekli Īslīces pagastā, Bauskas Tūrisma un informācijas centru, Rīgas Motormuzeja filiāli Bauskā, Bauskas pili, atpūtas kompleksu “Miķelis” Gailīšu pagastā, Bauskas muzeju un Bauskas Svētā gara baznīcu. Bauskas novada pašvaldība sirsnīgi pateicas apskates objektu pārvaldītājiem un īpašniekiem, īpaši atpūtas kompleksam “Miķelis” un CSDD Rīgas motormuzejam, kas sniedz iespēju jauniešiem ekskursijas muzejos apmeklēt bez maksas.

4. novembrī plkst.12 Bauskas novada iedzīvotāji Rātslaukumā aicināti iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS), policijas, robežsardzes, ugunsdzēsības un glābšanas dienestu ieročiem un ekipējumu. Plkst.13 ir plānota piemiņas koku stādīšana Korfa dārzā.

Pasākuma ietvaros bija izsludināts konkurss “Bauskas novada patriotiem pa pēdām”, kurā varēja iesniegt ar tēmu saistītus dažādas formas darbus – esejas, stāstus, intervijas, atmiņu apkopojumus, video, ilustrācijas un fotogrāfijas. Bauskas Kultūras centrā dalībniekiem organizētā svinīgā pasākuma laikā notiks konkursa un orientēšanās sacensību uzvarētāju apbalvošana, sarunas ar karavīriem, paneļdiskusija ar biedrības „Latvijas ģenerāļu klubs” pārstāvjiem, kā arī patriotisku noskaņu caurvīts koncerts. Tajā pasākuma dalībniekus priecēs bērni un jaunieši no Bauskas sākumskolas un Bauskas Bērnu un jauniešu centra.

Aicinājumam pagodināt pasākumu ar savu klātbūtni atsaukušās arī augstas amatpersonas. Pasākumu Kultūras centrā  apmeklēs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un  Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Starp dažādajām aktivitātēm 4.novembrī plkst.12 Bergmaņa kungam paredzēta arī tikšanās ar Bauskas novada domes deputātiem. Tāpat sarīkojumā piedalīsies NBS Apvienotā štāba priekšnieks/komandiera vietnieks brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris Ainārs Ozoliņš, Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa. 

4.novembra vakarā, ap plkst. 17.30, iecerēts lāpu gājiens no Bauskas Kultūras centra uz pieminekli „Par Latvijas brīvību kritušajiem”, kura norisi aicināts vērot ikviens interesents. Pie pieminekļa paredzēta svinīgā gaismas nodošanas ceremonija.

2011. gadā biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” aizsāka jaunu tradīciju - neilgi pirms Lāčplēša dienas ārpus Rīgas organizēt patriotiska rakstura izglītojošus pasākumus, lai veidotu jauniešos dziļāku izpratni par Lāčplēša dienas un 18. novembra nozīmi Latvijas vēsturē, skaidrotu armijas un karavīra lomu gan vēsturē, gan mūsdienās. 2011. gadā šāds pasākums notika Trikātā, 2012. gadā ― Jēkabpilī, 2013. gadā ― Skrundā, 2014. gadā ― Balvos, 2015. gadā ― Daugavpilī. Šogad tas risināsies Bauskā, un nākamgad pasākuma aktivitātes plānots īstenot kādā no Sēlijas novada pašvaldībām.

Pasākumu organizē biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs”, Bauskas novada pašvaldība, Jaunsardzes un informācijas centrs. Atbalsta ― Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki, Rīgas Brīvosta.

Zane Gorškova,

sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas