Sestdiena, 25. Jūnijs, 2022. Maiga, Milija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pateicoties panākumiem valsts mēroga konkursā, Bauskas sākumskolā viesosies roboti Lenijs un Zipijs


Pateicoties panākumiem valsts mēroga konkursā, Bauskas sākumskolā viesosies roboti Lenijs un Zipijs2016.04.21 Komentāri (0) Pateicoties panākumiem valsts mēroga konkursā, Bauskas sākumskolā viesosies roboti Lenijs un Zipijs

Gada sākumā Accenture sociālā izglītības projekta Start(IT) komanda izsludināja radošu konkursu Latvijas skolām, kurā aicināja iztēloties nākotnes pasauli. Skolēnu uzdevums bija radošā veidā, zīmējot, līmējot, rakstot vai būvējot, parādīt kā tehnoloģijas mainīs pasauli, un kādā pilsētā varētu dzīvot datorikas tēli – roboti – Lenijs un Zipijs. 

Konkursā uzvarēja un balvu “Robotu – Lenija un Zipija piedzīvojumu dienu skolā” ieguva arī Bauskas sākumskola.

21.aprīlī no plkst.9.40  Bauskas sākumskolā pie 1.c klases skolēniem viesosies Datorikas priekšmetam radīti tēli - roboti Lenijs un Zipijs, lai parādītu, cik aizraujošs ir jaunais mācību priekšmets - Datorika. Pasākumā roboti kopā ar bērniem izspēlēs dažādas spēles, kas prasīs gan loģisko domāšanu, gan izveicību, gan vērīgumu. 

"Konkursa darbus mēs ar bērniem gatavojām projekta nedēļas laikā – pārrunājām tehnoloģiju attīstību un iespējamās nākotnes perspektīvas. Izdomājām, zīmējām skices Lenija un Zipija pilsētai, vēlāk tās pārtapa par zīmējumiem. Rakstījām arī stāstiņus, kā datorika mainītu pasauli. Bērnu izdomai nebija robežu – pa gaisu lidoja mašīnas, uz ielām bija dušas, roboti rūpējās par kārtību pilsētā un tamlīdzīgi. Lielu pacietību un radošumu bērni parādīja, kad ar lego klucīšiem būvēja pilsētu un no plastilīna veidoja cilvēciņus, kuriem rokās bija kāda no viedajām ierīcēm – planšete, telefons, dators. Bērni to darīja ar lielu aizrautību un ieinteresētību. Projektu nedēļas noslēgumā izveidojām video grāmatu “Lenija un Zipija pilsēta”, ko ne tikai nosūtījām konkursam, bet arī prezentējām saviem skolas biedriem. Kad paziņoju bērniem par mūsu uzvaru, klasē atskanēja skaļš "Urrā!". Lepnums, prieks un satraukums par paveikto pārņēma ikvienu, tāpat par bērnu sasniegumiem priecājas arī vecāki. Tagad ļoti gaidām ciemos Leniju un Zipiju," stāsta Bauskas sākumskolas 1.c klases audzinātāja un datorikas skolotāja Aiva Skaldere.

Konkurss ir guvis negaidīti lielu atsaucību, un kopumā tika saņemti gandrīz 300 darbi dažādos formātos. 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas