Trešdiena, 05. Oktobris, 2022. Amālija, Amēlija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pateicas par sadarbību Martina Koha ģimnāzijas direktoram Bo Nordkvistam


Pateicas par sadarbību Martina Koha ģimnāzijas direktoram Bo Nordkvistam2017.03.28 Komentāri (0) Pateicas par sadarbību Martina Koha ģimnāzijas direktoram Bo Nordkvistam

2017.gada 28.martā Bauskas novada domē viesojās Martina Koha ģimnāzijas nu jau bijušais direktors Bo Nordkvists un mācību pārzine Maria Karpa. Martina Koha ģimnāzija atrodas Hedemoras komūnā, Zviedrijā. Hedemoras komūna jau ilgus gadus ir Bauskas novada pašvaldības sadraudzības partneris. Sadarbība ar zviedru draugiem plaši izvērsta sociālajā, veselības, sporta un izglītības jomās. Īpaši cieša draudzība, gadiem ejot, izveidojusies starp Bauskas Valsts ģimnāziju un Martina Koha ģimnāziju. Sakarā ar to, ka tās ilggadējais direktors Bo Nordkvists un mācību pārzine Maria Karpa ar 2017.gada februāri ir beiguši darbu Martina Koha ģimnāzijā, Bauskas Valsts ģimnāzija aicināja zviedru draugus viesoties Bauskā, lai pateiktos viņam par ilgajiem un produktīvajiem sadarbības gadiem starp abām izglītības iestādēm.

Kā norādīja Bauskas valsts ģimnāzijas direktors, pēdējo desmit gadu laikā, kopš ģimnāziju vadīja Bo Nordkvists, sadarbība starp abām iestādēm veidojusies īpaši sirsnīga. Kopīgi īstenoti vairāki projekti, realizētas vērtīgas skolēnu un pedagogu apmaiņas aktivitātes. 

Bauskas novada domes priekšsēdētājs izteica prieku, ka sadarbība, kas sākotnēji vairāk bija vērsta uz palīdzības sniegšanu sociālajā sfērā, pēdējos gados kļuvusi daudz plašāka un daudzpusīgāka. „Īpašs prieks, ka sadarbība notiek tieši izglītības jomā,” sacīja domes priekšsēdētājs. Viņaprāt, tieši izglītības, kultūra un sports arī nākotnē būtu tās sfēras, kurās sadarbība starp abām sadraudzības pašvaldībām būtu jāattīsta un jāpilnveido vēl vairāk.  

Attīstības un plānošanas nodaļa vadītāja I.Tijone izteica pateicību direktoram par iespēju mācīties no zviedru kolēģiem darba metodiku ar skolēniem, īpaši izceļot zviedru prasmi mācīt bērniem sociālo atbildību. Bo Nordkvista kungs uzsvēra, ka ir lietas, kuras zviedru izglītības modelis un mācīšanas metodika, gadiem ejot, ir zaudējusi, un tās, savukārt, lieliski var apgūt, vērojot, kā strādā latviešu kolēģi. Arī viņš izteica prieku par interesanto sadarbību. „Šīs sadarbības rezultātā esam ieguvuši ne tikai sadarbības partnerus, mēs esam ieguvuši patiesus draugus šeit, Bauskā. Un par to ir liels gandarījums,” sacīja Nordkvista kungs. Viņš arī izteica cerību, ka šī sadarbība turpināsies, jau aprīlī Bauskas Valsts ģimnāzijā ierodas skolēnu un pedagogu grupa.

Arī pats Nordkvista kungs sadarbību ar Latviju nepārtrauc. Savas zināšanas viņš turpinās pielietot uzņēmējdarbības nozarē un jau šobrīd noslēgti sadarbības līgumi par preču importu no Latvijas, un ir ļoti iespējams, ka arī Bauskas novada uzņēmējiem varētu rasties iespēja savas produkcijas eksportam uz Zviedriju. Savukārt Karpas kundze turpina darbu pieaugušo tālākizglītības jomā un arī šeit ielikti pamatakmeņi tālākai sadarbībai ar Bauskas Valsts ģimnāziju. 

Sadarbību ar Martina Koha ģimnāziju un īpaši Bo Nordkvista kungu 2012.gadā izcēla arī Bauskas novada dome, piešķirot Nordkvista kungam pašvaldības apbalvojumu „Goda raksts” par labdarību un ieguldījumu Hedemoras komūnas un Bauskas novada pašvaldības ilgtermiņa sadarbības veicināšanā.

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas