Piektdiena, 24. Marts, 2023. Izidors, Kazimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pašvaldības vadība ar Saeimas deputātiem pārrunā peldbaseina finansēšanas iespējas


Pašvaldības vadība ar Saeimas deputātiem pārrunā peldbaseina finansēšanas iespējas2015.02.10 Komentāri (0) Pašvaldības vadība ar Saeimas deputātiem pārrunā peldbaseina finansēšanas iespējas

6.februārī Bauskā viesojās Saeimas deputāti un Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji. Tikties ar pašvaldības vadību un novada iedzīvotājiem bija ieradies Raimonds Bergmanis, Ingmārs Līdaka, Ilmārs Latkovskis, kā arī deputāts, VARAM parlamentārais sekretārs Edgars Tavars, VARAM Investīciju politikas departamenta programmu vadības nodaļas vadītāja Dana Heiberga un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda padomniece Daiga Kalnbērziņa.  Deputātu un amatpersonu Bauskas apmeklējuma iniciators bija Bauskas novada domes deputāts Mārtiņš Ruža.  

Vizīti Bauskā viesi sāka Bauskas novada domē, kur tikās ar domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, priekšsēdētāja vietnieku Alvi Feldmani, pašvaldības izpilddirektoru Jāni Kalinku, izpilddirektora vietnieci Inetu Ruhocku un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Ilzi Tijoni.  Galvenie sarunu temati sarunas gaitā bija Bauskas pilsētas apvedceļš un ar tā neesamību saistītās problēmas, Eiropas sliežu platuma dzelzceļa projekts "Rail Baltica" un SIA „Bauskas slimnīca” pilna profila slimnīcas statusa atjaunošana. Tāpat novada vadība informēja Saeimas deputātus par peldbaseina būvniecības ieceri Bauskā un pārrunāja problēmas, kas saistītas ar projekta finansējuma nodrošināšanu. Kā norādīja pašvaldības izpilddirektors – problēmas rada fakts- neskatoties uz to, ka pašvaldības aizņēmuma procentuālais apjoms nav sasniedzis pat pusi no pieļaujamā, Bauskas novada pašvaldībai netiek atļauts aizņemties līdzekļus projekta īstenošanai. VARAM parlamentārais sekretārs Edgars Tavars, kā arī Saeimas Sporta jautājumu apakškomitejas loceklis Raimonds Bergmanis izteica gatavību sniegt atbalstu šī jautājuma risināšanā un drīzumā varētu tikt organizēta tikšanās, kurā pie sarunu galda tiktu aicinātas visas ieinteresētās puses un kopīgi meklēts risinājums.  
Atsevišķs sarunu temats bija Latvijas – Lietuvas robežbūves. Kādreizējā robežas un muitas kontroles punkta vietā nu slejas vien pamestas un nevienam nevajadzīgas ēkas. Kā norādīja deputāts Ilmārs Latkovskis – šīs ēkas tomēr ir pirmais objekts, kuru, iebraucot Latvijā, redz mūsu valsts viesi, tādēļ ir būtiski meklēt risinājumus ēku pienācīgai izmantošanai. Kā norādīja pašvaldības pārstāvji, šīs ēkas nav Bauskas novada pašvaldības īpašums, un pašvaldība arī nevēlas uzņemties rūpes par pamesto ēku likteni, jo tas nozīmē ieguldīt kā cilvēkresursus, tā finanšu līdzekļus, bet pašas ēkas nav nepieciešamas pašvaldības funkciju pildīšanai. 

VARAM Investīciju politikas departamenta programmu vadības nodaļas vadītāja Dana Heiberga pašvaldības pārstāvjus iepazīstināja ar jaunā, 2014. - 2020. gada, plānošanas perioda VARAM kompetencē esošajām aktivitātēm un pieejamajiem finanšu resursiem, to provizorisko sadalījumu.

„Šī ir pirmā vieta Latvijā, kur nedzirdu pārmetumus par slikto autoceļa stāvokli uz galvaspilsētu. Ticiet, visur ir problēmas, bet jums to ir daudz mazāk,” vizītes noslēgumā domē, sacīja deputāts Ingmārs Līdaka. 

Vizītes dalībnieki Bauskā apskatīja Rātsnamu, baudīja Tūrisma informācijas centra piedāvājumu, kā arī viesojās Bauskas pilī. Viesi bija patīkami pārsteigti par Bauskā redzēto. 

Vizītes turpinājumā daļa viesu devās apskatīt pamesto robežkontroles punktu Grenctālē, daļa viesojās Jaunsaules pamatskolā, kur ieklausījās Vecsaules pagasta iedzīvotāju teiktajā. Kā norādīja Ingmārs Līdaka, it visur – kā laukos, tā pilsētās – iedzīvotājus satrauc vieni un tie paši jautājumi. Vecsaulieši deputātus izvaicāja par slikto ceļu stāvokli, iedzīvotāji interesējās par dažādiem politiskiem jautājumiem, piemēram, prezidenta ievēlēšanas kārtību un to, kāpēc tautas vēlēta prezidenta ideja neguva atbalstu Saeimā. Tika jautāts par korupciju un to, vai valsts kontrolē pašvaldību līdzekļu sadalījumu to administratīvajās teritorijās. Lai gan daudzi jautājumi savā būtībā bija gana neērti, saruna tomēr noritēja labvēlīgā gaisotnē. 
 

Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas