Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pašvaldība meklē baseina būvnieku


Pašvaldība meklē baseina būvnieku2014.10.08 Komentāri (0) Pašvaldība meklē baseina būvnieku

2014.gada 30.septembrī Bauskas novada pašvaldības iestāde „Bauskas novada administrācija” izsludināja iepirkumu „Daudzfunkcionālā sporta un atpūtas centra būvniecība” (BNA 2014/070). Savus piedāvājumus ieinteresētās personas var iesniegt līdz 2014.gada 30.oktobrim. Iepirkuma nolikums paredz, ka piedāvātā kopējā līgumcena nedrīkst pārsniegt 3 000 000 euro bez PVN, pārsniedzot minēto summu, Iepirkuma komisija noraidīs pretendenta piedāvājumu. Maksimālais būvdarbu izpildes laiks, tai skaitā būvobjekta nodošana ekspluatācijā, ir 20 (divdesmit) mēneši no Objekta Būvdarbu zonas pieņemšanas – nodošanas akta parakstīšanas dienas un Būvatļaujas saņemšanas dienas no pasūtītāja.

Sporta un atpūtas centra jeb iedzīvotāju vidū plašāk pazīstama kā „peldbaseins” tehnisko projektu izstrādāja projektēšanas birojs „REM PRO”. 2014.gada 18.septembrī tika sumināti konkursa „Ilgtspējīgākā ēka un projekts Latvijā 2014” laureāti. Šajā konkursā nominācijā „Ilgtspējīgākais projekts 2014” atzinību saņēma arī projektēšanas birojs „REM PRO” par projektu „Daudzfunkcionālais sporta un atpūtas centrs Bauskā".

Ideja par peldbaseina nepieciešamību Bauskā tikusi apspriesta jau ļoti ilgus gadus, tomēr īstā rosība ap idejas īstenošanu aizsākās 2012. gadā, kad 8.marta domes sēdē deputāti lēma par daudzfunkcionālā sporta un atpūtas centra būvniecības publiskās apspriešanas uzsākšanu. Laikā no 9.marta līdz 30.martam iedzīvotāji varēja iesniegt savus viedokļus, izteikt savas iebildes, kā arī klātienē piedalīties sabiedriskās apspriešanas sanāksmē, tādejādi gūstot iespēju uzdot sevi interesējošos jautājumus un saņemt tūlītējas atbildes. Jāatzīst, ka pašvaldība būtu vēlējusies lielāku iedzīvotāju atsaucība, taču apspriešanas gaitā no iedzīvotājiem netika saņemti arī nekādi būtiski iebildumi, kas liktu deputātiem pārdomāt peldbaseina celtniecības nepieciešamību. Galvenokārt cilvēki iebilda pret dažādiem tehniskiem risinājumiem, taču lēmums par baseina būvniecību publiskās apspriešanas rezultātā bija pozitīvs un 2012.gada 27.oktobrī toreizējie domes deputāti priekšsēdētāja Valda Veipa vadībā apstiprināja lēmumu par tehniski ekonomiskā pamatojuma (TEP) izstrādi peldbaseina celtniecībai. Pati daudzfunkcionālā sporta un atpūtas centra koncepcija projektēšanas gaitā, sadarbojoties novada pašvaldības un projektēšanas speciālistiem, un ņemot vērā dažādus blakus faktorus, kas ir nozīmīgi šādas liela apjoma ēkas celtniecībā, ir daudzkārt transformējusies un mainījusies. Un tikai šobrīd, kad ir gatavs ēkas tehniskais projekts var runāt par aktuālo redakciju tam, kāds tad būs šis laikmetīgais rekreācijas centrs ar daudzveidīgām brīvā laika pavadīšanas iespējām visdažādāko vecumgrupu cilvēkiem, kas neapšaubāmi piešķirs Bauskas pilsētai jaunus vaibstus un pavērs iespējas jaunām attīstības tendencēm un virzieniem.

Daudzfunkcionālais sporta un atpūtas centrs atradīsies Bauskā, Salātu ielā 5a. Ēka ir projektēta tā, lai sevī ietvertu maksimāli daudz uz veselīgu dzīves veidu vērstu funkciju nodrošināšanu. Pamatprincips – atvērtība, pieejamība un demokrātija. Galvenā ēkas ieeja paredzēta no Salātu ielas puses, caur kuru apmeklētāji nokļūs ēkā un galvenajā vestibilā. Apbūves gabala dziļumā plānots auto stāvlaukums ar 26 vietām vieglajam transportam un trīs vietām autobusiem. 

Daudzfunkcionālā sporta un atpūtas centra kopējā lietderīgā platība ir 2618m2.  Plānots, ka vienlaicīgi ēkā varēs uzturēties 240 cilvēki. Ēka ir projektēta divos stāvos – pirmais stāvs atvēlēts apmeklētājiem un personālam, cokolstāvs jeb pagrabstāvs plānots kā tehniskais stāvs.

Pirmajā stāvā atradīsies plašs vestibils, garderobe, baseinu zona - lielais baseins ar četriem 25 metrus gariem celiņiem, mazāks baseins (5m x 10m) bērnu peldētprasmes apmācībai, mazs apļa formas baseins ( d=2,5 m, ar dziļumu 0,4m) ar strūklaku bērniem un 17m2 plašs masāžu baseins, ģērbtuves sievietēm un vīriešiem ar aizslēdzamiem skapīšiem, sanitārajiem mezgliem un dušas telpām. Tāpat pirmajā stāvā izvietots SPA centrs ar tvaika pirti, saunu, krievu pirti un infrasarkano staru saunu, pirts telpu tuvumā atpūtas zāles zonā paredzētas četras dušas un apsildāms atpūtas sols. Rasta vieta arī trenažieru zālei, un līdzās lielajam baseinam izvietotas tribīnes skatītājiem. Pirmajā stāvā atrodas arī personāla un administrācijas telpas - treneru kabinets ar ģērbtuvēm, dušām, sanitāro mezglu, medicīniskā personāla kabinets un inventāra telpa, vieta administratoram un centra vadītāja kabinets. Ēkas cokolstāvā ieprojektēta katlu telpa, ventkamera, ar ūdens apgādi saistītas telpas un elektrosadale. 

Izstrādājot ēkas projektu, tika īpaši domāts par to, lai tiktu ievērotas visas vides pieejamības prasības. Galvenās ieejas tuvumā ir plānotas divas auto stāvvietas personu ar īpašām vajadzībām transportam. Arī ēkas iekštelpās paredzēts nodrošināt personu ar īpašām vajadzībām brīvu pārvietošanos un piekļuvi visām apmeklētājiem paredzētajām vietām. Visās apmeklētājiem paredzamajās vietās durvju ailas nav šaurākas par 90 cm. Peldbaseina daļā ir plānots mobilais pacēlājs. Tāpat cilvēkiem ar īpašām vajadzībām plānota atsevišķa garderobe. Atsevišķa pārģērbšanās telpa ar 6 skapīšiem paredzēta arī līdzās baseiniem. Izstrādājot iekšējo dizainu, materiālu krāsas pieskaņojamas tā, lai tās neradītu problēmas personām ar redzes traucējumiem. Personām ar īpašām vajadzībām paredzēts arī palīgs no personāla puses.


Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas