Svētdiena, 26. Jūnijs, 2022. Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns, Ingūna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Pašvaldība aicina piedalīties ielu svētkos


Pašvaldība aicina piedalīties ielu svētkos2015.12.02 Pašvaldība aicina piedalīties ielu svētkos

Bauskā nākamnedēļ, 7.decembrī, atzīmēs rekonstruēto ielu atvēršanas svētkus, turpinot pērn aizsākto tradīciju. 

Bauskas novada pašvaldība saviem iedzīvotājiem šajā gadā ir dāvājusi no jauna sakārtotas pilsētas ielas un gājēju ietves, kas priecēs kā iedzīvotājus, tā pilsētas viesus gadu no gada.

Domājot ne tikai par pilsētvides vizuālo tēlu, bet arī iedzīvotāju drošību ir uzlabots Ziedoņu ielas posms no apļa līdz Valsts ceļam, Biržu ielas posms no Ceriņu ielas līdz Dārza ielai, Zemgaļu ielas posms no Sporta ielas līdz Pionieru ielai. No jauna atdzimušas ir gājēju ietves Dārza un Slimnīcu ielās. Ietvēm regulāri uzlabotas invalīdu nobrauktuves. Šoruden sākta arī gājēju un veloceliņa izbūve uz Rītausmām Īslīces pagastā.   

Šajā pirmssvētku laikā pašvaldība kopā ar iedzīvotājiem vēlas priecāties par sakārtotajām pilsētas ielām, tādēļ 7. decembrī plānots svinēt divu ielu – Biržu un Zemgaļu – atvēršanas svētkus.

Biržu ielas rekonstrukciju jūlijā veica SIA “Strabag” par 35 520 eiro bez PVN. Būvuzraudzību nodrošināja Bauskas novada pašvaldības Saimnieciskās nodaļas būvinženiere Agita Eglinska.

Savukārt Zemgaļu ielā vietējais uzņēmums SIA “Viona” nepilnus divsimt metrus garajā posmā grants seguma vietā ieklāja bruģi un sakārtoja arī ielas nomales. Rekonstrukciju ar līgumcenu 56 955 eiro bez PVN uzņēmums realizēja no augusta līdz oktobra otrajai pusei. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “Jurēvičs un partneri” par 4591 eiro.

Paredzēts, ka ielu atvēršanas svētkos plkst.17 svētku dalībnieki dosies pastaigā pa nobruģēto Zemgaļu ielu, savukārt pēc stundas, plkst.18, pasākums turpināsies noasfaltētajā Biržu ielā.

Sanākušos uzrunās domes vadība, tiks sumināti būvuzņēmēji un projektētāji, citas iesaistītās personas. Kopā ar novada folkloras kopām “Trejupe” un “Dreņģeri”, akordeonisti Dainu Ārmani plānots pieskandināt atjaunoto ielu, un pastaigas galapunktā gaidīs silta tēja.

Rekonstruēto ielu iedzīvotāji aicināti 7.decembrī pie saviem īpašumiem izvietot burciņas ar svecītēm, vairojot gaismu, siltuma un mājīguma izjūtu tumšajā laikā. Pasākumā aicināti piedalīties visi iedzīvotāji, kuri vēlas kopā priecāties par pilsētas sakopšanu un kļūšanu skaistākai gadu no gada. 

 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Citas ziņas